ŻEL DO DEZYNFEKCJI RĄK

Prosty i skuteczny sposób na usunięcie bakterii i wirusów z powierzchni rąk

Żel do dezynfekcji rąk

Filtry
Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka
  1. AGRADO żel dezynfekujący do rąk z alkoholem (78%) - 300 ml

    Żel dezynfekujący AGRADO szczególnie przydatny okaże się w sytuacji, gdy nie mamy możliwości skorzystać z bieżącej wody i mydła, poleca się go także w okresie wzmożonych zachorowań. Posiada aż 78% etanolu, dzięki czemu doskonale radzi sobie z wirusami znajdującymi się na skórze. Jest bezbarwny i bezwonny. Wyparowuje samoistnie, więc nie trzeba wycierać po nim rąk.
    17,90 zł
  2. PREVEX żel antybakteryjny do rąk z alkoholem (70%) - 100 ml

    PREVEX to żel antybakteryjny z alkoholem, zapewniający szybką i skuteczną dezynfekcję rąk. Dzięki niemu, masz szansę zachować czyste i nieskażone dłonie także w miejscach, w których dostęp do bieżącej wody i mydła jest znacznie utrudniony. Po aplikacji specyfiku nie trzeba go spłukiwać, przynosi natychmiastowe uczucie odświeżenia.
    9,90 zł
  3. Żel oczyszczający do rąk na bazie alkoholu (60%) THS Cosmetics - 65 ml

    Zapewne niejednokrotnie zmagałeś się poza domem z dyskomfortem związanym z brakiem możliwości umycia rąk. Żel oczyszczający na bazie alkoholu THS Cosmetics może sprawić, że podobne problemy odejdą w zapomnienie – produkt idealnie oczyszcza skórę i zapewnia jej natychmiastowe odświeżenie. Do tego, pozostawia po sobie atrakcyjny, kwiatowy zapach.
    8,90 zł
Filtry
Ustaw kierunek malejący

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Lista Siatka

Odpowiednia higiena dłoni jest bardzo ważna, jeżeli chcemy ochronić się przed wirusami i bakteriami. Najlepiej przeprowadzać ją obmywając dłonie ciepłą wodą i mydłem, jednak nie w każdej sytuacji mamy szansę to zrobić – zwłaszcza, gdy znajdujemy się poza miejscem zamieszkania. Wówczas najlepszym sposobem na zachowanie dłoni w czystości może okazać się żel dezynfekcyjny. Tego typu preparaty pozwalają oczyścić ręce bez konieczności używania do tego wody i mydła, a poza tym posiadają silne właściwości antyseptyczne, dzięki którym skutecznie zwalczają wszelkie groźne drobnoustroje.

Dlaczego należy regularnie myć ręce?

Przedmioty, których dotykamy każdego dnia, takie jak telefony komórkowe, blaty stołowe, klamki do drzwi, monety czy banknoty stanowią siedlisko bakterii. Gdy nasza skóra wchodzi z nimi w kontakt, bardzo łatwo, by ów bakterie się na nią przeniosły. Stąd już prosta droga do infekcji – dotykając pokrytą bakteriami dłonią ust, nosa czy oczu niezmiernie szybko można się zakazić wieloma groźnymi chorobami. Aby tego uniknąć, konieczna jest regularna, sumienna dezynfekcja dłoni.

O ile w warunkach domowych możemy zazwyczaj bez trudu umyć ręce, tak w miejscach publicznych już o to dużo trudniej. W takich sytuacjach warto skorzystać z żeli dezynfekcyjnych, które przechowywane są w małych, dyskretnych i poręcznych buteleczkach, dzięki czemu możemy mieć je przy sobie zawsze, w torbie czy kieszeni. Żelem dezynfekcyjnym możesz bez trudu oczyszczać swoje dłonie podczas spaceru z psem w parku, w podróży, w szkole czy pracy.

Jaki skład powinien mieć porządny żel dezynfekcyjny?

Żel dezynfekcyjny powinien mieć możliwie krótki i prosty skład, ale nie powinno w nim zabraknąć substancji o działaniu antybakteryjnym i antyseptycznym. Obecnie takie funkcje w większości żeli spełnia alkohol etylowy. Warto mieć świadomość, że czym większa zawartość w danym specyfiku alkoholu, tym silniejsze jest jego działanie antybakteryjne, ale jednocześnie silniej drażni on błony śluzowe. Właśnie z uwagi na ten fakt, specjaliści uważają, że optymalna dawka alkoholu w żelach do dezynfekcji rąk to 60-70%.

Oprócz alkoholu etylowego, w składach żelów dezynfekcyjnych często możemy też znaleźć alkohol izopropylowy, który wzmacnia działanie antyseptyczne i oczyszczające. Na zawartość preparatów składają się oczywiście również środki nadające żelowi odpowiednią konsystencję, przedłużające jego zdatność do użytku, a także specyfiki chroniące i pielęgnujące skórę dłoni, takie jak gliceryna, betaina, pantenol, czy sok z aloesu.

Jakie są różnice pomiędzy żelem a płynem do dezynfekcji rąk?

Wbrew temu co wydaje się niektórym użytkownikom, żelu do dezynfekcji rąk nie należy utożsamiać z płynem do dezynfekcji rąk. Po pierwsze, żele antybakteryjne posiadają gęstszą i bardziej lepką konsystencję. Po drugie, zazwyczaj mają niższe stężenie alkoholu i więcej substancji chroniących skórę przed wysuszeniem, są więc od płynów dużo bezpieczniejsze.

Płyny do dezynfekcji posiadają zazwyczaj wyższe stężenie alkoholu, które przekłada się na ich większą skuteczność w zwalczaniu szkodliwych drobnoustrojów, ale wiąże się również z większym ryzykiem przesuszania się za ich sprawą skóry dłoni. Obecnie stosuje się je przede wszystkim w miejscach, w których czystość rąk jest szczególnie ważna, takich jak szpitale, przychodnie, czy toalety publiczne.

Jak należy korzystać z żeli do dezynfekcji rąk?

Przy korzystaniu z żelu do dezynfekcji rąk ważna jest przede wszystkim sumienność i dokładność. Co istotne, dezynfekcja rąk żelem nie wymaga od nas wody ani mydła.

Aby skorzystać z żelu, najpierw należy umieścić jego niewielką ilość na dłoniach, a następnie wetrzeć preparat w skórę. Czynność tę trzeba wykonać bardzo precyzyjnie, nie pomijając przy tym obszarów między palcami, obejmując zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część dłoni. Według specjalistów, żel powinniśmy wcierać w dłoń przez około trzydzieści sekund, aż do momentu, w którym wyparuje, a nasze dłonie ponownie staną się suche.

Tuż po skorzystaniu z żelu nie trzeba wycierać rąk ręcznikiem ani chusteczką.