Trzeba myć zęby. Rodzice uczą nas tego od najmłodszych lat. Ważnym jest, by to robić, gdyż dzięki temu unikniemy próchnicy. Należy jednak zdać siebie sprawę z tego, że wiele czynników wpływa na to czy szczotkowanie zębów będzie skuteczne. Bardzo ważnym jest, by posiadać odpowiednią szczoteczkę soniczną lub elektryczną dla dziecka. Bez niej odpowiednia higiena jamy ustnej nie będzie w ogóle możliwa. Zwykłe, tanie szczoteczki dla dzieci nie są niestety zbyt dokładne. Warto zaopatrzyć się w model bardziej rozbudowany, który znacznie lepiej czyści zęby. W tym poradniku postaramy się przedstawić ranking najlepszych szczoteczek dla dzieci, który może przydać się przy zakupie odpowiedniej szczoteczki dla naszej pociechy. W rankingu szczoteczek dla dzieci skupimy się na szczoteczkach sonicznych i elektrycznych dla najmłodszych.

Musimy zauważyć, że modele soniczne czyszczą zęby dzięki temu, że emitują drgania oraz fale dźwiękowe. Sprawia to, że resztki jedzenia zostają skutecznie usunięte nawet z trudnodostępnych miejsc. Dlaczego jest to możliwe? Kiedy uruchamiamy urządzenie, zaczyna ono emitować fale dźwiękowe. Przez to włosie szczoteczki zaczyna drgać. Dentyści podkreślają, że właśnie takie czyszczenie jest najbardziej efektywne, co skutecznie chroni zęby przed próchnicą i bakteriami, które występują w jamie ustnej.

Jaka szczoteczka soniczna/elektryczna dla dziecka?

Przy wyborze odpowiedniej szczoteczki sonicznej dla dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na twardość włosia. Najtwardsze modele są przeznaczone dla osób, które spożywają wiele produktów, które silnie barwią zęby, natomiast sprzęty o średniej miękkości włosia są najbardziej standardowe i uniwersalne. Sprawdzą się u wszystkich tych, którzy mają zdrowe dziąsła. Szczoteczki dla dzieci z miękkim włosiem są dedykowane osobom, które cierpią z powodu krwawiących dziąseł i odsłoniętych szyjek zębowych.

Wielkość urządzenia to kolejny parametr, na który warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Musimy w tym miejscu zaznaczyć, że wielkość szczoteczki dla będzie zależna przede wszystkim od tego dla jak dużego dziecka chcemy wybrać urządzenie. Musimy pamiętać także o tym, by główka modelu, który nas interesuje swoją wielkością nie przekraczała szerokości 2 lub maksymalnie 3 zębów. Dziecięce szczoteczki powinny mieć całkowitą długość wynoszącą od 7,5 do 15 mm. Dzięki temu komfort podczas mycia zębów zostanie zapewniony. Wielkość modeli dla dorosłych waha się między 20 a 30 mm. Zapraszamy do sprawdzenia jak wygląda ranking szczoteczek elektrycznych dla dzieci.

Wszystkie wymienione w rankingu szczoteczek dla dzieci modele można znaleźć w atrakcyjnych cenach klikając na linki: szczoteczeki soniczne dla dzieci oraz szczoteczki elektryczne dla dzieci.

Najlepsze szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci

1. Philips Sonicare For Kids (z aplikacją na Bluetooth)

Najnowszy produkt marki Philips jest dedykowany dzieciom, które skończyły 3 rok życia. Główka szczoteczki Philips Sonicare For Kids wykonuje 31.000 ruchów na minutę. Dzięki temu doskonale czyści zęby, docierając nawet do trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych, w których odkładają się resztki pokarmowe będące pożywką dla bakterii. Właśnie dzięki dokładnemu usuwaniu osadów i zanieczyszczeń, szczoteczka Philips Sonicare For Kids zapewnia doskonałą pielęgnację całej jamy ustnej. W zestawie znajdziemy nie tylko szczoteczkę soniczną dla dziecka, ale także naklejki, które mogą posłużyć do tego, by nadać urządzeniu indywidualny rys. Znajdziemy także osobne naklejki ze Sparklym, który jest stworkiem z interaktywnej aplikacji dla dzieci.

szczoteczka dla dzieci Philips

Szczoteczkę Philips Sonicare For Kids podłącza się do telefonu lub tabletu, co pozwala pokazać jak dziecko myje zęby. Stworek zachęca, by robić to dokładnie, pokazując jak najlepiej wykonać czyszczenie. Szczoteczka dla dziecka posiada 2 tryby szczotkowania zębów, a także ergonomiczny uchwyt, który dostosowuje się do małej dziecięcej rączki. Dodatkowo główka została wyposażona w specjalistyczne końcówki, które swoim kształtem doskonale dostosowują się do małej buzi.

2. BRUSH-BABY BabySonic

Ta szczoteczka soniczna dla małych dzieci wykonuje maksymalnie 16.000 pulsacji na minutę. Jest zasilana na baterie, co sprawia, że nie trzeba pamiętać o jej ładowaniu. Wystarczy zawsze mieć w domu zapasowy akumulator. Ta częstotliwość jest idealna dla małych dzieci, gdyż nie podrażnia dziąseł. Wywołuje jedynie delikatne drżenie, które może łaskotać, a co za tym idzie, rozbawić pociechę. Na pewno będzie dobrze się kojarzyć.

szczoteczka soniczna brushbaby

Szczoteczkę soniczną BRUSH-BABY BabySonic mogą stosować dzieci od najmłodszych lat (0-3). Dzięki temu od samego początku życia nauczymy naszego malucha tego, by odpowiednio dbać o zęby. Zachęci to także dziecko do podejmowania większej samodzielności. Ciekawym jest, że do zestawu dołączono specjalny kalendarz mycia zębów z naklejkami. Zapewnia to naukę odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej przy jednoczesnej zabawie. Inteligentny zegar będzie wskazywać czas, jaki należy poświęcić na mycie zębów. Z kolei specjalistyczna końcówka i ergonomiczny uchwyt BRUSH-BABY BabySonic pomogą w utrzymaniu i odpowiednim dopasowaniu główki do dziecięcej rączki i buzi.

3. Oral-B Stages Power 900 Auta/Samoloty dla chłopców lub Oral-B Stages Power 900 Frozen dla dziewczynek

To produkty pochodzące z nowej linii szczoteczek Oral-B przeznaczonej dla dzieci, które skończyły już 3 lata. Szczoteczki Oral-B Stages Power poruszają się z prędkością 7.600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Warto zaznaczyć, że urządzenia te są w pełni bezpieczne dla dzieci. Posiadają miękkie i delikatne włosie, co sprawia, że sprawdzą się lepiej niż szczoteczki manualne.

szczoteczki dla dzieci oralb

Szczoteczka dla dzieci Oral-B Stages Power została stworzone tak, by zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, zostali zachęceni do mycia zębów poprzez motyw z ulubionych bajek. Warto zaznaczyć, że szczoteczki Oral-B Stages Power doskonale usuwają zabrudzenia, co zapobiega powstawaniu próchnicy. Szczoteczka elektryczna dla dziecka Oral-B została wyposażona w wytrzymały akumulator, który potrafi wytrzymać bez ładowania nawet 5 dni. Poza tym urządzenie posiada taką funkcję jak smarttimer, który informuje o czasie mycia zębów. Dziecięca szczoteczka Oral-B została wyposażona w dobrze dopasowaną do dziecięcej buzi końcówkę oraz ergonomiczny uchwyt.

4. SEYSSO Baby Penguin

Szczoteczka soniczna SEYSSO Baby Penguin została stworzona z myślą o dzieciach, które nie mają jeszcze 3 lat. Produkt pozwala zadbać o zęby najmłodszych użytkowników tak, by ochronić pojawiające się dopiero ząbki. Zapewnia odpowiednie czyszczenie i ochronę uzębienia. Szczoteczka SEYSSO Baby Penguin posiada wszystkie potrzebne atesty, które potwierdzają, że zapewnia bezpieczeństwo podczas stosowania. Warto zaznaczyć, że stosowana regularnie zapewni odpowiednią higienę jamy ustnej, dbając nie tylko o zęby, ale także o dziąsła.

seysso baby

Szczoteczka SEYSSO Baby Penguin jest specjalnie dostosowana do zębów mlecznych. Ilość ruchów jakie wykonuje na minutę to 16.000. Dzięki nim umożliwia dokładne czyszczenie przy jednoczesnym zapewnieniu delikatności. Dzięki temu, że szczoteczka jest kolorowa, przyciąga uwagę dzieci. Z kolei to, że podczas mycia zębów świeci, stanowi źródło zabawy dodatkowo zachęcające do tego, by ją regularnie stosować. Szczotkowanie za pomocą SEYSSO Baby Penguin jest bardzo wygodne ze względu na to, że szczoteczka posiada Baby Timer informujący o czasie jaki przypadka na mycie każdej ćwiartki jamy ustnej.

5. Oral-B Stages Power Auta/Samoloty dla chłopców lub Oral-B Stages Power Princess dla dziewczynek

Modele Oral-B Stages Power na baterie poruszają się z prędkością 9.600 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych na minutę. Są przeznaczone do użytku dla dzieci, które skończyły już 3 lata. Ważne jest, by podkreślić, że szczoteczki te są w pełni bezpieczne dla dzieci. Delikatne mycie zapewniają włókna Indicator, które jest miękkie.Specjalna końcówka została przemyślana tak, by dopasować się do małej, dziecięcej buzi. Zęby są myte bardzo dokładnie, nawet w przestrzeniach międzyzębowych.

stages power oralb

Dzięki temu, że szczoteczka doskonale usuwa resztki pokarmowe, które mogą stać się pożywką dla bakterii występujących w jamie ustnej, chroni przed próchnicą. Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt sprawia, że szczoteczka dla dziecka Oral-B dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni. Z kolei Smartimer po 2 minutach stosowania automatycznie wyłącza szczoteczkę, co pomaga przywyknąć do odpowiedniego czasu mycia zębów.