Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowy uśmiech. Aby nie dopuścić do powstania ubytków, należy każdego dnia dbać o higienę jamy ustnej - dokładnie szczotkować, nitkować uzębienie, oczyszczać język i płukać jamę ustną. Niestety - problem z próchnicą ma ponad 90% polaków co wskazuje, że nie dbamy kompleksowo o swoje zęby. Pomóc zwalczyć ten problem, może sięgnięcie po soniczną szczoteczkę do zębów.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Działanie sonicznej szczoteczki do zębów opiera się na połączeniu dwóch elementów:

 1. wykonywaniu ruchów wymiatających,

 2. emitowaniu fal o częstotliwości dźwiękowej.

Włosie urządzenia porusza się z prędkością od 31 000 do 96 000 ruchów na minutę, co w połączeniu z falami dźwiękowymi powoduje powstanie tzw. aktywnej chmury bąbelków (technologia DFA). Przemieszcza się ona na odległość ok. 4 mm od końcówki włókien, dzięki czemu doskonale oczyszcza trudnodostępne miejsca, takie jak przestrzenie międzyzębowe czy okolice aparatów stałych z płytki nazębnej i resztek pokarmowych. Dzięki delikatnemu włosiu i ruchom wymiatającym, szczotkowanie uzębienia urządzeniem sonicznym nie prowadzi do recesji dziąseł. Szczoteczki soniczne mogą być więc stosowane nawet przez osoby cierpiące na paradontozę.

1. Smilesonic PerfectClean Black/White

To klasyczna, wykonana z solidnych materiałów szczoteczka soniczna marki Smilesonic. Może pracować w jednym z 5 trybów:

 1. clean - podstawowy tryb oczyszczający,

 2. white - tryb wybielający, w którym szczoteczka wykonuje intensywne pulsacje pozwalające przywrócić naturalny kolor zębów,

 3. sensitive - program przeznaczony dla osób z nadwrażliwymi zębami,

 4. massage - delikatny masaż dziąseł połączony z myciem zębów,

 5. polish - polerowanie zębów w celu nadania im atrakcyjnego połysku.

Smilesonic PerfectClean posiada wbudowany dwuminutowy timer oraz akumulator, pozwalający na 250 minut szczotkowania bez konieczności ładowania. Szczoteczka posiada klasę wodoszczelności IPX7, dzięki czemu możemy korzystać z niej nawet pod prysznicem. W zestawie Smilesonic PerfectClean wraz z rękojeścią, znajdują się dwie wymienne końcówki, twarde - bardzo wytrzymałe etui podróżne oraz poręczna ładowarka.

Szczoteczka oferowana jest w czarnej - Smilesonic PerfectClean Black oraz białej Smilesonic PerfectClean White - wersji kolorystycznej.

szczoteczka smilesonic

2.Seysso Proffesional

Seysso Professional to szczoteczka odznaczona Medalem Najwyższej Jakości Targów KRAKDENT® 2017. Oferuje pracę w jednym z trzech trybów:

 1. soft - program przeznaczony dla osób borykających się z problemem nadwrażliwości. Szczoteczka wykonuje w nim 31 000 ruchów na minutę,

 2. clean - tryb codziennego oczyszczania w tempie 41 000 ruchów na minutę,

 3. whitening - to program pomagający usunąć przebarwienia z zębów i wypolerować ich powierzchnię. Szczoteczka porusza się w nim z prędkością 48 000 drgań na minutę.

W zestawie z urządzeniem Seysso Professional znajduje się magnetyczne etui podróżne. Posiada timer. Może być używana bez ładowania aż 2 miesiące, co czyni ją idealnym wyborem dla zapominalskich i osób często podróżujących.

seysso proffesional

3.Philips Sonicare Easy Clean

Philips Sonicare Easy Clean to podstawowy model urządzeń do oczyszczania jamy ustnej marki Philips Sonicare. Oferuje on pracę w trybie clean, czyli podstawowym programie oczyszczającym, idealnym do codziennego używania. Jest to więc doskonały model dla osób, które nie przepadają za zbędnymi gadżetami. Philips Sonicare Easy Clean wykonane zostało z solidnego plastiku, a jego klasyczny biały design będzie ozdobą każdej łazienki. Panel sterowania został wykonany w prosty sposób i nie znajdują się na nim żadne zbędne przyciski.

Philips Sonicare Easy Clean, podobnie jak inne urządzenia tej marki, może pochwalić się wbudowanymi programami, wśród których znajdują się:

 1. timer - czyli licznik czasu, który poinformuje o upływie dwóch minut (czyli czasu zalecanego przez stomatologów na szczotkowanie),

 2. quadpacer - to czujnik informujący o upływie 30 sekund - czyli czasu, jaki należy przeznaczyć na szczotkowanie każdej ćwiartki uzębienia,

 3. czujnik nacisku - zapobiegający zbyt mocnemu dociskaniu szczoteczki do zębów, przez które moglibyśmy uszkodzić sobie szkliwo,

 4. EasyStart - to program pomagający przestawić się na korzystanie z technologii sonicznej. Zwiększa on moc działania szczoteczki każdego dnia przez pierwszych 14 użyć, dzięki czemu pomaga przystosować się do nowych odczuć.

Warto wspomnieć, że wszystkie szczoteczki marki Philips Sonicare są kompatybilne z każdą oferowaną przez tę firmę końcówką, co pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

4. WhiteWash SW 2000

WhiteWash SW 2000 to soniczna szczoteczka do zębów uznanej na całym świecie firmy. Głowica urządzenia wykonuje 33 000 ruchów na minutę, dzięki czemu usuwa kilkukrotnie więcej płytki nazębnej, niż końcówka szczoteczki manualnej. W szczoteczkę WhiteWash SW 2000 wbudowano trzy tryby szczotkowania:

 1. clean - standardowy codzienny tryb oczyszczający,

 2. sensitive - czyli łagodny program, przeznaczony do szczotkowania zębów wrażliwych,

 3. massage - tryb wykonujący dodatkowy masaż dziąseł.

Szczoteczka soniczna WhiteWash SW 2000 posiada wbudowany timer, informujący o upływie czasu przeznaczonego na szczotkowanie. Rękojeść jest kompatybilna z końcówkami WhiteWash SW2011 oraz WhiteWash SW2033. Zestaw z urządzeniem zawiera, poza ładowarką, trzy wymienne główki.

sw2000

5. Philips Sonicare DiamondClean

Philips Sonicare DiamondClean to szczoteczka renomowanej marki, zaoferowana w niebanalnej kolorystyce. Producent dołącza do niej oryginalną indukcyjną ładowarkę w formie szklanki, której można użyć jako pojemnika do płukania ust. 

Szczoteczka Philips Sonicare DiamondClean umożliwia pracę w jednym z 5 trybów:

 1. clean –tryb podstawowy, przeznaczony do codziennego oczyszczania jamy ustnej,

 2. gumCare – to tryb clean, połączony z minutowym masażem dziąseł,

 3. white – tryb, który dzięki szybszym ruchom główki doskonale wybiela,

 4. sensitive – czyli program przeznaczony głównie dla osób z nadwrażliwością,

 5. polish – to tryb polerujący, wspierający efekt wybielenia zębów.

Urządzenie Philips Sonicare DiamondClean posiada wbudowany timer, quadpacer, czujnik nacisku oraz EasyStart.

diamond clean

6. Philips Sonicare FlexCare Platinum

Philips Sonicare FlexCare Platinum to nowoczesna szczoteczka marki Philips, która daje możliwość wybrania jednej z 9 opcji szczotkowania:

 1. normal - do codziennej higieny jamy ustnej,

 2. wybielanie - program ten pozwala skutecznie usunąć powierzchowne przebarwienia i przywrócić naturalny kolor zębów już w dwa tygodnie,

 3. głębokie oczyszczanie - dzięki wydłużonemu do 3 minut czasowi szczotkowania oraz wyjątkowym ruchom główki szczoteczki, umożliwia jeszcze dokładniejsze oczyszczanie trudnodostępnych miejsc, takich jak przestrzenie międzyzębowe.

Każdego z tych trybów można używać w jednej z trzech prędkości szczotkowania.

Akumulator litowo-jonowy Philips Sonicare FlexCare Platinum pozwala na korzystanie ze szczoteczki bez ładowania przez okres 3 tygodni. Szczoteczka posiada wbudowany timer, quadpacer, czujnik nacisku i program EasyStart.

flexcare philips sonicare

7. SEYSSO Basic Edition

SEYSSO Basic Edition to urządzenie wykonane z solidnego plastiku, oferowane w eleganckim, czarnym kolorze.

Szczoteczka SEYSSO Basic Edition pracuje w jednym z trzech trybów:

 1. clean - w którym wykonuje 41 000 ruchów na minutę,

 2. soft - gdzie porusza się z prędkością 31 000 drgań na minutę. Program ten przeznaczony jest dla osób z problemem nadwrażliwych zębów,

 3. massage - program masujący dziąsła.

Wbudowany w urządzenie akumulator litowo-jonowy umożliwia mu pracę bez ładowania przez okres 6 tygodni. Szczoteczkę wyposażono także w timer a zestaw ją zawierający - w stację dokującą z miejscem na dwie końcówki.

seysso basic

8. Curaprox Szczoteczka Soniczna Hydrosonic Black Is White

To szczoteczka soniczna, na której głowicy znajduje się specjalistyczne włosie Curen, które nie zmienia swojej twardości po namoczeniu w wodzie. Doskonale usuwa zalegającą płytkę nazębną oraz resztki pokarmowe. Niewielka głowica szczoteczki dotrze w każdy zakamarek jamy ustnej.

Szczoteczka Curaprox Hydrosonic Black Is White działa w jednym z trzech trybów:

 1. intensive - w którym pracuje z prędkością 32 000 ruchów na minutę,

 2. soft - urządzenie wykonuje 42 000 ruchów na minutę,

 3. massage - dodatkowo masuje dziąsła.

W szczoteczkę Curaprox Hydrosonic Black Is White wbudowano także timer i quadpacer. Akumulator pozwala na używanie urządzenia bez ładowania przez tydzień. W zestawie znajdziemy dwie zapasowe końcówki oraz etui podróżne.

curaprox

9. Waterpik WP-900 E

To szczoteczka soniczna marki, która najbardziej popularna jest w Stanach Zjednoczonych. Jest koloru białego, posiada ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt. W zestawie ze szczoteczką otrzymujemy irygator Waterpik WP 100 (czyli najpopularniejszy obecnie model), dzięki któremu będziemy mogli kompleksowo oczyścić naszą jamę ustną z resztek pokarmowych i płytki nazębnej, ukrytych nawet w jej najdalszych zakamarkach.

Szczoteczka może pracować w jednej z dwóch prędkości:

 1. niskiej - przeznaczonej do oczyszczania zębów wrażliwych,

 2. wysokiej - dla osób, które chcą dokładnego usunięcia zanieczyszczeń.

Szczoteczka posiada wbudowany timer i quadpacer. Akumulator litowo-jonowy pozwala na korzystanie z urządzenia przez tydzień, bez konieczności jego ładowania.

10. Remington Sonicfresh Total Clean SFT-150

To szczoteczka soniczna, która wykonuje 31 000 ruchów na minutę. Dzięki jego codziennemu stosowaniu wybielimy swój uśmiech. Końcówka szczoteczki posiada bardzo miękkie, zaokrąglone włosie, którego używanie sprawi, że pozbędziemy się problemu krwawiących dziąseł.

Szczoteczka może działać w jednym z trzech trybów pracy:

 1. clean - klasyczny tryb oczyszczający,

 2. massage - program szczotkowania poączonego z masażem dziąseł,

 3. sensitive - dla osób z wrażliwymi zębami.

Rękojeść szczoteczki jest wykonana z solidnych materiałów, pokryta antypoślizgową powłoką. Urządzenie posiada wbudowany timer i quadpacer.