Paski wybielające to prostokątne, przyklejane do zębów wycinki, które nasączono substancją aktywnie rozjaśniającą zęby. Najczęściej jest to nadtlenek wodoru (czyli substancja powszechnie używana do wybielania uzębienia przez stomatologów). Zachodząca przez nią w szkliwie reakcja powoduje rozpuszczenie osadów i rozjaśnienie uśmiechu. Paski wybielające są bezpieczne dla zębów. 

Jak korzystać z pasków wybielających?

Korzystanie z pasków wybielających, można zobrazować w kilku prostych krokach.
Udaj się do stomatologa - pozwól profesjonaliście ocenić, czy wybielanie twoich zębów paskami nie będzie miało negatywnych skutków. Dentysta musi także naprawić wszystkie ubytki, usunąć kamień nazębny (by substancje aktywne mgły zadziałać) i płytkę nazębną.

Nałóż paski na zęby - zgodnie z instrukcją producenta - przyklej pasek przeznaczany na szczękę do górnego łuku, a ten na żuchwę - do dolnego, stroną nasączoną do zębów. Przed wybielaniem nie szczotkuj uzębienia. W zależności od wybranej firmy, producenci zalecają trzymanie pasków na zębach raz do dwóch razy dziennie, po pół godziny - godzinę, przez okres od siedmiu do dziesięciu dni. Po zdjęciu pasków, przepłucz jamę ustną wodą. Nigdy nie trzymaj pasków dłużej, niż zaleca to producent, nie zasypiaj z nimi, nie połykaj ich. Jeżeli odczuwasz dyskomfort (np. nadwrażliwość zębów) - zrób kilkudniową przerwę. Nie wpłynie to na efekt wybielania, a pozwoli zębom "odetchnąć".

Stosuj białą dietę - przez cały okres wybielania uśmiechu oraz co najmniej trzy doby po zakończeniu zabiegów - stosuj się do zaleceń tzw. białej diety. Unikaj wszelkich potraw barwiących, nie pij kawy, herbaty ani wina oraz nie pal papierosów.

Wady i zalety

Jak każda metoda wybielania zębów, tak i paski wybielające mają swoje wady i zalety. Wśród pozytywnych cech pasków, znajdują się:
- możliwość wybielania w domowym zaciszu,
- niska cena - około 100zł,
- długotrwały efekt, utrzymujący się około roku,
- nawet o osiem tonów jaśniejsze zęby.

Wady pasków wybielających to:
- niedokładne wybielenie zębów przez to, że paski mogą niedokładnie przylegać do niektórych miejsc,
- nierozjaśnienie przestrzeni międzyzębowych,
- ryzyko powstania przejściowej nadwrażliwości zębów,
- podrażnienia dziąseł,
- martwe zęby nie zostaną wybielone,
- ból przy wybielaniu - u osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi bądź nadwrażliwymi zębami.


Zastosowane "z głową" paski wybielające to dobra metoda na tanie i bezpieczne rozjaśnienie uzębienia. W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości paski wybielające WhiteWash Nano Intensive Whitening Strips. Najważniejsze jest, by przed przeprowadzeniem zabiegów, skonsultować się ze stomatologiem. Oceni on, czy wybielanie nie spowoduje szkód i przygotuje nasze uzębienie na kontakt z substancją aktywną.