Wprawdzie wybielanie zębów poprzez stosowanie węgla aktywnego jest powszechnie znane od wielu lat, jednak firmowany proszek przeznaczony bezpośrednio do pielęgnacji szkliwa to swego rodzaju nowość. Dotąd chcąc uzyskać biały uśmiech przy pomocy tej metody byliśmy raczej skazani na tabletki, pasty do zębów i generalnie wszelkiej maści produkty medyczne zawierające w swoim składzie węgiel aktywny. Teraz mamy do dyspozycji także specjalnie dedykowany do tego typu zabiegów preparat.

Wygląd i stosowanie

Proszek Coco Glam jest czarny, więc swego rodzaju paradoks stanowi fakt, że służy do wybielania zębów. No ale to oczywiście zasługa węgla aktywnego, który naturalnie ma właśnie taką barwę. Sam produkt posiada sypką, miałką konsystencję, oraz jest pozbawiony jakiegokolwiek smaku. Jego specyfika sprawia, że może pozostawiać po sobie na zębach pewne ślady, które z czasem powinny jednak zniknąć. Na zębach i umywalce – podczas odpluwania należy uważać, by nie zabrudzić tryskającym proszkiem ścian i przedmiotów znajdujących się wokół, bo jego resztki bywają trudne do usunięcia.

Na pudełku przeczytamy, że proszek jest w 100% naturalny i zdrowy. Widoczne efekty można osiągnąć już po tygodniu jego regularnego stosowania, a zatem tempo, w jakim działa, na pewno zasługuje na uwagę. Samo opakowanie Coco Glam, podobnie jak sam proszek, jest czarne i bardzo lekkie. Produkt w środku zabezpieczony jest dodatkową pokrywą, gdyż tak jak podkreślono wcześniej, jego konsystencja łatwo się rozsypuje.

Stosowanie proszku to rzecz banalnie prosta. Szczoteczkę należy zmoczyć, następnie nałożyć na jej włosie preparat, a potem szczotkować zęby przez trzy minuty. Po zakończeniu szczotkowania, zaleca się aby produkt swobodnie pozostał na szkliwie przez kolejne dwie minuty. Po wszystkim wypłukujemy jamę ustną wodą i raz jeszcze szczotkujemy zęby, tym razem przy pomocy standardowej pasty.

Produkt powinien być stosowany dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Producent poleca go wszystkim, z wyjątkiem osób posiadających nadwrażliwość zębów.

coco glam

Skład proszku

Głównym składnikiem proszku jest organiczny aktywny węgiel pozyskiwany z drzewa kokosowego połączony z naturalną glinką bentonitową, który ma odpowiadać za skuteczne wybielenie zębów. Należy przy tym zaznaczyć, że jeśli ktoś liczy, że produkt zmieni naturalny kolor jego szkliwa, to srogo się zawiedzie. Coco Glam doskonale usuwa osady znajdujące się na zębach i zapewnia im naturalną biel, jednak jeśli z natury odcień naszych zębów jest żółtawy, nie mamy co liczyć na cuda.

Pełny skład proszku Coco Glam został przedstawiony poniżej:

- aktywny węgiel organiczny z kokosa (Organic Coconut Activated Charcoal) - substancja nietoksyczna i bezpieczna dla zębów (nie ingeruje w strukturę szkliwa), usuwa uporczywe osady i pochłania zapachy
- naturalna glinka bentonitowa (All Natural Bentonite Clay) - lecznicza glinka pochodzenia wulkanicznego, bezwonna, o działaniu wzmacniającym i wybielającym,
- ekstrakt z mięty (Organic Mint Extract) - działa odświeżająco,
- ekstrakt ze skórki pomarańczy (Organic Orange Peel Extract) - wspomaga usuwanie nalotu, delikatnie wygładza szkliwo.

Efekty stosowania Coco Glam

Proszek Coco Glam nie posiada żadnej woni, więc szczotkowanie nim zębów nie jest specjalnie przyjemne. Poza tym, jak podkreślono wcześniej, bardzo łatwo barwi wszystko, co znajduje się wokół, więc podczas jego użytkowania musimy być niezwykle uważni. No ale najważniejsze są przecież efekty, jakie niesie za sobą jego użytkowanie, prawda?
A te są całkiem niezłe. Rzeczywiście, już po tygodniu regularnego stosowania proszku Coco Glam możemy dostrzec, że nasze szkliwo stało się kompleksowo doczyszczone, gładkie, oraz śliskie. Produkt doskonale też radzi sobie z kamieniem nazębnym, skutecznie go redukując. Jeśli zaś chodzi o barwę zębów, ta również po krótkim czasie stosowania wygląda zadowalająco. Wszystko dzięki pozbyciu się zalegających na zębach osadów, które odpowiadają za barwienie jej na niechciany, żółtawy kolor.

Werdykt i ocena

Proszek Coco Glam zdecydowanie można polecić osobom, które chcą pozbyć się zalegającej płytki nazębnej, doczyścić swoje szkliwo, oraz zredukować kamień nazębny. Produkt jest w stanie rozjaśnić nasze zęby od dwóch do czterech odcieni, co jest na pewno zadowalającym wynikiem wybielania. Wprawdzie jego cena jest dość wysoka, ale nie powinna nas ona odstraszać – jedno opakowanie zawiera 30 gram proszku, który wystarczy nam na kilka miesięcy regularnego użytkowania.