Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej, dziąseł i zębów wbrew pozorom, nie należy do łatwych czynności. Często robimy to źle i niedokładnie. Wynika to z naszej niewiedzy na ten temat i braków specjalistycznego sprzętu w naszym zestawie. Szczoteczki elektryczne wypierają szczoteczki manualne. Coraz bardziej popularne stają się szczoteczki soniczne. To wszystko uzupełniamy nićmi dentystycznymi i szczoteczkami międzyzębowymi. A co jeśli to nie wszystko co możesz zrobić dla zdrowia swojej jamy ustnej! Mowa tutaj o irygatorze.

Jest to innowacyjne urządzenie, które nie jest zbyt popularne, ale jakże skuteczne. Irygator to łatwy w obsłudze sprzęt, który za pomocą wody wyrzucanej pod ciśnieniem skutecznie oczyszcza przestrzenie między zębami. Co najważniejsze robi to szybko i bezboleśnie. Dodatkowo świetnie sobie radzi u osób z aparatami ortodontycznymi, dlatego że dociera tam gdzie nici i szczoteczki są bezradne. Jeżeli cenisz sobie wysokie standardy higieny jamy ustnej, to koniecznie musisz zaopatrzyć się odpowiedni dla Ciebie irygator. Zastanawiasz się pewnie teraz, jaki irygator jest właściwy dla Ciebie? Przychodzimy Ci z pomocą. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniższy ranking irygatorów stacjonarnych, oparty na opiniach ekspertów i użytkowników oraz przeprowadzanych testów. Wszystko po to, abyś nie miał żadnych wątpliwości przy wyborze. Przekonaj się jaki 

1. Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

Pierwsza pozycja dla Waterpik’a WP-660 E2 Ultra Professional. Urządzenie godne uwagi, ze względu na pełną paletę opcji. Sprzęt ten oferuje 10 stopni regulacji, dwa tryby pracy (Floss –klasyczny i Hydro Pulse –masaż) i wskaźnik czasu mycia. Zbiornik wystarcza na 1,5 minuty pracy. Dodatkowo posiada ciśnienie większe o 10%  od dostępnych na rynku urządzeń.

2. Waterpik WP-100 E

Waterpik WP-100 E, jest starszym bratem powyższego modelu, choć nie oznacza to, że odstaje od wymaganych standardów. Urządzenie co prawda nie jest małych rozmiarów, ale za to jest bardzo ciche podczas użytkowania. Ogromną zaleta jest szeroki wybór końcówek z możliwością dokupienia dodatkowych. 

3. Panasonic EW 1611 

Panasonic EW 1611 wyróżnia się swoją ultradźwiękową technologią, zwiększającą moc strumienia czyszczącego, co wpływa na lepszą jakość czyszczenia. Jego minimalizm jest wielką zaletą i w dodatku urządzenie działa  bezprzewodowo. Panasonic WP-100E świetnie sprawdzi się w dalekich podróżach i wyjazdach. Wybredni będą narzekać na dość głośną pracę i tylko dwie wymienne końcówki. Nie zmienia to jednak faktu, że zajmuje trzecie miejsce i jest warty polecenia.

4. Waterpik Nano Traveler WP- 300E2 

Waterpik Nano Traveler WP- 300E2 powstał specjalnie z myślą o podróżnikach i turystach. Jego mały rozmiar sprawi, że zabierzesz go ze sobą praktycznie wszędzie. Obecny w zestawie adapter umożliwi Ci ładowanie go dowolnego źródła prądu (również z samochodowej zapalniczki). Mimo swojego rozmiaru w żaden sposób nie traci na swojej skuteczności. 

5. Waterpik WP-112 E2 Ultra Black 

Waterpik WP-112 E2 Ultra Black to nowoczesny i elegancki wybór. Spora regulacja mocy i szeroki zestaw końcówek to konkretny argument dla tych, którzy chcą zainwestować w swoje zdrowie. Jeśli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym to nie ma co się dłużej zastanawiać. 

6. Waterpik WP-70E2 Ultra

Następna propozycja to Waterpik WP-70E2 Ultra. Jest to stacjonarny irygator, który jak na swoją cenę oferuje dużą ilość opcji. Pojemnik o wielkości 1000 ml pozwala na długi czas czyszczenia i co ważne, nie zajmuje dużo miejsca w odróżnieniu od większości Waterpików. Umieszczona regulacja mocy na rączce to luksus, który jest niedostępny w droższym sprzęcie. Tam użytkownicy muszą się zadowolić przyciskiem on/off. Podsumowując jest to klasyczny irygator, który może nie posiada nadzwyczajnych cech, ale sprawnie wykona swoje zadanie.

7. Waterpik WP-250 E2 Nano 

Waterpik WP-250 E2 Nano to idealna alternatywa dla tych, którzy mają ograniczony budżet. Trzystopniowy wybór mocy wystarczy do podstawowych operacji. W zestawie są dwie końcówki, jedna standardowa, a druga przeznaczona do implantów. Nie jest to zbyt duży wybór. Dużym plusem jest jego energooszczędność, cicha praca i niewielki rozmiar. 

8. Braun Oral-b Professional care Oxyjet MD20 

Braun Oral-b Professional care Oxyjet MD20 to model, dla którego przewidywano wielki sukces. Specjalna technologia Oxyjet polegająca na tworzeniu mikrobąbelków zwiększających jego skuteczność miała przyciągnąć wielu klientów. Do tego wszystkiego dochodzi system turbin, który miał tworzyć wirujący strumień dokładnie wnikający w szczeliny. Wszystkie te technologiczne nowinki nie sprawiły, że Braun Oxyjet podbił rynek. Z przeprowadzanych testów wynika, że zainstalowane systemy nie sprawdzają się tak, jak to zakładano wcześniej. Dlatego wato zainwestować w proste i klasyczne rozwiązania. Będziemy mieli wtedy pewność co do oczekiwanych efektów.