Nie jeden z nas marzy o zdrowym i białym uśmiechu. Współczesne technologie stomatologii estetycznej pozwalają na prawdziwe cuda. Jeżeli zamierzasz w niedalekiej przyszłości rozpocząć proces wybielania zębów, musisz wiedzieć o kilku istotnych wskazówkach.

Korzystanie z produktów wybielających niewiadomego pochodzenia

Kupujemy tanie i podrobione preparaty. Używamy ich, nie znając składu żelu wybielającego. W ten sposób ryzykujemy swoim zdrowiem i możemy narobić więcej szkody niż pożytku. Nie wspomnę już o nie zapoznaniu się z instrukcją i wskazaniami zamieszczonymi na ulotce. W różnego typu specyfiki przeznaczone do wybielania, powinniśmy zaopatrzać się w aptekach po konsultacji ze specjalistą.

Zbyt duże tempo prowadzonej kuracji

Zazwyczaj jest tak, że przez bardzo długo nie robimy nic, aby zadbać o piękno swojego uśmiechu. Po czym przychodzi impuls, po którym z dnia na dzień chcemy poprawić stan naszych zębów. Kupujemy dziwne preparaty, po użyciu których oczekujemy błyskawicznego rezultatu. Największym błędem jest to, że nadużywamy żelu wybielającego. Zbyt duże stężenie materiału powoduje podrażnienie zębów, dziąseł, warg i języka. Dlatego należy stosować taką ilość jaką przewidział producent. Pamiętaj, że wydłużony okres kuracji również powoduje problemy z nadwrażliwością.

Niewyleczone zęby

Wybielanie niezdrowych zębów, w których obecne są ubytki to jeden z najgłupszych pomysłów. Najważniejszym warunkiem przystąpienia do kuracji wybielającej są zdrowe i poleczone zęby. Ubytki i dziury to otwarta droga do naszego organizmu. W ten sposób może dojść do zapalenia miazgi zębowej i nieprzewidywalnych reakcji. Warto pamiętać o regularnych i kontrolnych wizytach u stomatologa (najlepiej co 6 miesięcy), aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Odkładający się osad

Zęby pokryte osadem i kamieniem to również przeciwwskazania do podjęcia się kuracji wybielającej. Nie ma takiego środka, który poradzi sobie z kamieniem i skutecznie przeniknie przez warstwę osadu. Dodatkowo ich obecność sprzyja powstawaniu próchnicy.

Źle dobrany sprzęt do pielęgnacji jamy ustnej

Podczas codziennej pielęgnacji naszych zębów jesteśmy w stanie podrażnić nasze szkliwo, co jest przyczyną powstawania nadwrażliwości. Użycie różnego typu płukanek stworzonych na bazie alkoholu dodatkowo podrażniają dziąsła i okolice jamy ustnej. Zbyt długi czas mycia zębów pastą wybielającą to też nienajlepszy pomysł. Pamiętaj o naprzemiennym stosowaniu wybielających i delikatnych past z miesięcznym odstępem. Dobrze dobrana szczoteczka jest równie ważna. Miękkie włosie nie podrażnia dziąseł i nie ściera szkliwa.

Co z białą dietą?

Nadmiar kawy, papierosy, czerwone wino, cola, czerwone buraczki nie ułatwiają procesu wybielania. Te produkty zmieniają barwę szkliwa, tym bardziej podczas stosowania preparatów wybielających, po których nasze zęby są podatniejsze na przebarwienia. Dla lepszego efektu kuracji, korzystnie jest powstrzymywać się od powyższych składników na około 2 tygodnie od zakończenie wybielania. Oczywiście im dłużej odczekamy, to dłuższym efektem białych zębów będziemy się cieszyli.