Szczoteczka elektryczna jest świetnym rozwiązaniem zarówno personalnym jak i rodzinnym. Możliwe jest korzystanie z jednej rączki przez wiele osób. Jak to możliwe? Wszystko dzięki wymiennym główkom, które dopasowuje do siebie każdy z nas. Tak więc jedna szczoteczka, ale dla każdego z nas personalna. Jak więc wybrać odpowiednią końcówkę posiadając tak wielki wybór?

Lupa powiększająca na główki szczoteczek

- PODSTAWOWA, jest to klasyczna końcówka przeznaczona do codziennego, 2 minutowego czyszczenia dla każdego z nas. Wymiata ona płytkę nazębną.

- WYBIELAJĄCA, to główka polerująca szkliwo. Wywiera ona większy nacisk na zęby, co sprawia, że poza płytką nazębną ścieramy też brudną powierzchnię szkliwa.

- ORTODONTYCZNA, jest to specjalistyczna końcówka przeznaczona dla osób noszących na co dzień aparat ortodontyczny. Główka ma zaprojektowaną pustą przestrzeń wewnątrz włosia, co pozwala na dokładne wyczyszczenie wszystkich zamków. Dzięki specjalnemu włosiu szczoteczka jest o wiele bardziej wytrzymała i włosie nie niszczy się tak szybko jak w  przypadku zwykłych szczoteczek.

-SENSITIVE, czyli końcówka przeznaczona dla wrażliwych dziąseł. Nie wywiera ona dużego nacisku na ściankę zęba i połączona z odpowiednim programem szczoteczki sprawia, że mycie zębów jest nie tylko bezbolesne, ale i przyjemne.

Poza końcówkami można również dopasować sobie odpowiedni program mycia zębów. Podstawowe funkcje, to: normalna, delikatna i wybielająca – każdą z nich warto dopasować do rodzaju swojej końcówki. Poza podstawowymi znaleźć również można tryb masujący, który dzięki delikatnym wibracjom i mniejszemu naciskowi masuje dziąsła i ściankę zęba. Jest odpowiednia opcja dla osób z wrażliwymi zębami – program ten poprawia bowiem ukrwienie i wzmacnia zęby.

Ostatni krok: odpowiedni wybór

Dzięki pełnej znajomości wszystkich trybów szczoteczki i wcześniejszej konsultacji ze stomatologiem, który pomoże nam określić nasz typ zębów możemy z łatwością dobrać odpowiednie końcówki do szczoteczek. Jeżeli chcielibyśmy, aby dziecko korzystało również z naszej rączki – to nic trudnego, wystarczy zakupić odpowiednią końcówkę przeznaczoną dla dziecka, są one równie łatwo dostępne w sklepach stacjonarnych jak i internecie, a specjalna główka dostosowana jest do wymiarów buzi dziecka.