Szwedzka marka powstała w roku 1965. Wtedy to Henning Eklund - który swego czasu zajmował się rzeźbiarstwem - stworzył, we współpracy z profesorem z Uniwersytetu w Malno, trójkątne wykałaczki do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych. Pasja do tworzenia produktów do higieny jamy ustnej pozostała w rodzinie. W 1973 roku - Henninguv, syn Bertil Eklund opracował swoją innowacyjną szczoteczkę do zębów. W latach 90. światu przedstawiono pierwszą szczoteczkę międzyzębową TePe Oryginal, która w prawie niezmienionym kształcie, produkowana jest do dziś. Marka TePe szybko zyskała popularność w gronie osób zajmujących się produkcją środków do higieny jamy ustnej. Dziś, ponad 25% wszystkich szczoteczek do zębów kupowanych w Szwecji to produkty TePe. Ze szczoteczek tej marki korzysta ponad 50 milionów osób na całym świecie. Misją firmy stało się szerzenie świadomości na temat higieny jamy ustnej i profilaktyki walki z próchnicą.

Produkty marki TePe

Firma oferuje zestawy produktów, które zapewniają możliwość kompleksowego dbania o zdrowie jamy ustnej. Według danych, niewiele osób oczyszczając swoje uzębienie, korzysta ze środków usuwających zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych. Niestety - niesie to za sobą bardzo negatywne skutki. Okazuje się, że wielu klientów gabinetów stomatologicznych choruje na trudne do wyleczenia zapalenia dziąseł, które przez to, że rozwijają się bezobjawowo, zaczynają być dostrzegane dopiero w zaawansowanym stadium choroby. Spuchnięte, czerwone bądź krwawiące dziąsła, zawsze powinny nas zaniepokoić.

Dzięki produktom do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych marki TePe unikniemy problemów z dziąsłami. Codzienne korzystanie z nich, będzie doskonale przeciwdziałało narastaniu płytki nazębnej. Jeżeli nie dopuścimy do tego, by nasze dziąsła otoczył twardy kamień nazębny - uchronimy się przed powstaniem kamienia poddziąsłowego i paradontozą - chorobą, w wyniku której można stracić zęby. Niezależnie od tego, czy wybierzemy nić dentystyczną, szczoteczki międzyzębowe czy wykałaczkę - warto wprowadzić produkty marki TePe do codziennej higieny jamy ustnej.

W ofercie firmy znajdziemy również np. czyściki do języka. Dzięki nim, możemy odświeżyć oddech oraz pozbyć się bakterii, odpowiedzialnych za rozwój próchnicy.

Produkty marki TePe nie bez powodu są popularne w ponad 50 krajach na całym świecie. Za szwedzką marką kryje się wysoka jakość oraz dbałość o rozpowszechnianie świadomości na temat higieny jamy ustnej. Zdecydowanie warto jest zainteresować się produktami, oferowanymi przez TePe.