Idą święta, a wraz z nimi – okres otwierania naszych serc i portfeli. Wielu z nas sięga wówczas po prezenty praktyczne – konsole, telewizory, smartfony. Bardzo dobrym wyborem jest tu też zakup szczoteczki sonicznej z najwyższej półki, zwłaszcza, jeśli poprawa stanu naszych zębów znajduje się gdzieś na liście naszych noworocznych postanowień.

Dlaczego akurat sonicznej? Ponieważ na ten moment, jest to najlepszy rodzaj szczoteczek do zębów, oferujący nam możliwość usunięcia płytki nazębnej spomiędzy zębów, bez konieczności posługiwania się irygatorem lub nicią, z czym, bądźmy szczerzy, większości Polaków jest nie po drodze. Kto by nie docenił zatem takiego prezentu? Z takich szczoteczek korzystać może niemal każdy, za wyjątkiem osób o odsłoniętych szyjkach zębowych (fale dźwiękowe mogą mocniej rozchwiać zęby). Noszenie aparatów oraz korzystanie z wypełnień protetycznych nie dyskwalifikuje nas jednak jako potencjalnych użytkowników – szczoteczki soniczne są nieinwazyjne, więc nie musimy szorować po szkliwie ich włosiem. Bezpieczeństwo i efektywność – tak właśnie możemy podsumować skuteczność szczoteczek sonicznych.

Którą z nich jednak wybrać? Jaka szczoteczka soniczna na prezent sprawdzi się najlepiej? Modeli jest mniej, niż w przypadku szczoteczek elektrycznych (rotacyjnych), lecz w dalszym ciągu możemy się pogubić w mnogości opcji. Z tego też względu postanowiliśmy zaprezentować Wam nasze świąteczne propozycje szczoteczek na prezent dla każdej grupy docelowej.

Szczoteczki na prezent dla niego

Jedni lubią szczoteczki solidne, lecz nie przeciążające zbytnio stanu naszego portfela. Z kolei inni preferują zapłacenie raz a dobrze, sięgając po szczoteczkę zaawansowaną, lecz znacznie droższą. W obu przypadkach przygotowaliśmy propozycje, które być może zainteresują Was podczas doboru szczoteczki.

1. Smilesonic EX Black 

Dla panów szukających bardzo dobrej szczoteczki, za którą nie zapłacimy wiele, idealnym wyborem będzie Smilesonic EX Black, która swój debiut świętuje od początku listopada, będąc zarazem gorącą nowością na rynku. Ta kosztująca obecnie 369 złotych szczoteczka jest duchowym następcą popularnego w Polsce modelu Smilesonic PerfectClean, oferując nam te same zalety, z dodatkowymi usprawnieniami.

Mowa tu przede wszystkim o pięciu trybach pracy, umożliwiającym zwykłe mycie zębów, delikatne szczotkowanie zębów wrażliwych, masaż dziąseł, polerowanie szkliwa i wreszcie standardowe intensywne mycie o działaniu wybielającym. Tego wachlarza możliwości dopełnia też zestaw czterech zróżnicowanych końcówek, dołączonych do zestawu. Znajdziemy tu końcówkę podstawową, wybielającą, delikatną oraz przeznaczoną do szczotkowania miejsc trudnodostępnych.

A jak prezentuje się sama funkcjonalność? Smilesonic EX wykonuje 62 000 ruchów na minutę pracując domyślnie, lecz w przypadku trybu wybielającego, szybkość ta wzrasta nawet do 96 000 ruchów na minutę. Jest to zasługa niezwykle wydatnego silniczka, zastępującego ten z modelu PerfectClean. Wymieniono także baterię, która teraz pozwoli nam nawet na miesiąc szczotkowania bez konieczności ładowania, jeśli korzystamy ze szczoteczki sami, skupiając się głównie na podstawowym trybie mycia zębów.

KUP SZCZOTECZKĘ SMILESONIC EX BLACK

Smilesonic EX został także wyposażony w dwa czasomierze. Jeden z nich uruchamia się automatycznie z momentem włączenia szczoteczki, wyłączając ją po dwóch minutach. Pozwala to na lepsze dopilnowanie zalecanego przez stomatologów czasu mycia. Z kolei drugi timer, również automatyczny, co pół minuty poinformuje nas o konieczności przejścia do kolejnej z czterech partii zębów, gwarantując tym samym równomierność codziennego szczotkowania, z czym wielu z nas ma problemy.

smilesonic black ex

Ponadto, Smilesonic EX to także styl i łatwość obsługi. Czarny kolor z pewnością spodoba się panom, zaś obsługa za pomocą jednego klawisza z pewnością zyska sobie uznanie także i tych uparciuchów, dla których nowoczesna technologia kojarzy się tylko z niepotrzebnym przekombinowaniem czegoś, do czego, w teorii, powinna wystarczyć szczoteczka manualna. Tutaj wszystkie jest klarowne – przytrzymujemy klawisz w celu włączenia i wyłączenia szczoteczki, zaś pojedyncze kliknięcia przełączają się między różnymi trybami pracy. Wyłączona, szczoteczka zapamięta nasz ostatnio wybrany tryb. Urządzenie ładujemy indukcyjnie, zaś w zestawie znajdziemy też solidne etui podróżne z miejscem na dwie końcówki. Jeśli poszukujemy idealnego stosunku ceny do jakości, Smilesonic EX będzie idealnym prezentem na święta, stanowiąc obecnie czołówkę sonicznych szczoteczek ze średniej półki cenowej.

2. Philips Sonicare Diamond Clean Amethyst

A jeśli naprawdę czujemy, że lepiej jest zapłacić więcej i kupić najbardziej zaawansowany model na rynku? Tutaj pozostaje nam tylko zarekomendować Philips Sonicare Diamond Clean Amethyst, który nabędziemy za 729 złotych. Sonicare to linia produktów, które zaczęły erę sonicznego mycia. Tym bardziej można się po niej spodziewać najwyższej skuteczności.

Podobnie jak w Smilesonic EX, także i tutaj znajdziemy wytrzymałą baterię (aczkolwiek trochę słabszą, bo wytrzymującą do dwóch tygodni) oraz pięć takich samych trybów mycia – zwykłe, delikatne, wybielające, polerujące oraz masujące dziąsła. Podobieństwem jest tu też obecność dwóch timerów, działających w ten sam sposób, co w Smilesonic EX. Jest to bowiem standard pośród zaawansowanych szczoteczek sonicznych. Szczoteczka wykonuje 62 000 ruchów na minutę.

KUP SZCZOTECZKĘ Philips Sonicare Diamond Clean Amethyst

Dlaczego więc warto jest zapłacić więcej za Sonicare’a? Po pierwsze, szczoteczka ta jest bardziej przyjazna osobom początkującym, które do zwiększonego tempa sonicznego mycia muszą się jeszcze przyzwyczaić. Znajdziemy tu bowiem funkcję EasyStart, która, na początek, odpali szczoteczkę na najniższych obrotach, po czym, z dnia na dzień, zacznie je przyspieszać. Cały proces potrwa dwa tygodnie, zaś my będziemy się stopniowo przyzwyczajać do nowego uczucia w ustach.

Lepiej wypada tu też ładowanie urządzenia – nie jesteśmy bowiem ograniczeni tylko i wyłącznie do ładowarki indukcyjnej. Zamiast tego, w zestawie ze szczoteczką znajdziemy kubek z ładowarką, zaś samą szczoteczkę podładujemy też poprzez wejście USB, korzystając chociażby z włączonego komputera lub etui podróżnego, które w przypadku tego urządzenia również otrzymało wbudowaną ładowarkę USB.

philips diamond

Szczoteczka jest wykonana estetycznie, w stylowym, ametystowym kolorze. Jej obudowa jest szczelna, zaś końcówki Diamond Clean, których w zestawie znajdziemy dwie, są obecnie najskuteczniejszymi, jakie znajdziemy w asortymencie Sonicare. Jeśli zależy nam więc na topowych markach, szczoteczka ta jest tu najlepszym wyborem. Na rynku istnieje też wersja Smart z możliwością sparowania z aplikacją na smartfony, lecz jest ona jeszcze droższa, zaś my wychodzimy z założenia, że do bycia dobrą szczoteczką wystarczą urządzeniu przede wszystkim dobrze opracowane funkcje.

Szczoteczki na prezent dla niej

Nasze rekomendacje dla pań są takie same, jak w przypadku panów. Ponieważ gusta są jednak inne, zaś wojna płci lubi wybuchać z powodu samej estetyki, postanowiliśmy wspomnieć pokrótce o alternatywnych kolorach, które żeńskiej części użytkowników mogą się wydać ciekawsze.

3. Smilesonic EX Red

Jeżeli czerń Smilesonic EX nam nie odpowiada, zawsze możemy wybrać wariant Red, o gustownym, przywodzącym na myśl szminkę kolorze. Sama szczoteczka działaniem i ceną nie różni się niczym od czarnego modelu (a także niebieskiego i zielonego, bo i takie znajdziemy w sklepie). Dlaczego rekomendujemy nowe urządzenie londyńskiej firmy także i paniom? Ponieważ jego funkcjonalność i skuteczność pozwolą nam na uzyskanie białego uśmiechu w ciągu kilku dni, idealnie na sylwestrową imprezę. W końcu każdej damie należy się skuteczna możliwość szybkiej poprawy wyglądu!

KUP SZCZOTECZKĘ SMILESONIC EX RED

smilesonic red

4. Philips Sonicare Diamond Clean Rose Gold

Jeśli zamiast wszechstronności wolimy jednak nabyć coś drogiego, aczkolwiek topowego, ponownie polecamy Philips Sonicare Diamond Clean, tym razem w kolorze Rose Gold. Biało-złota estetyka czyni to urządzenie eleganckim na tyle, aby można było je bez obaw schować do torebki. W końcu nie chcemy, aby w hotelowej łazience nasze koleżanki patrzyły się na naszą nieelegancką szczoteczkę, kiedy najdzie nas ochota na szybką poprawę stanu uzębienia, prawda? W podobnej kolorystyce są też kubeczek z ładowarką oraz etui, w którym znajdziemy nie tylko ładowarkę USB, ale też miejsce na obie końcówki. Oczywiście mowa tu o główkach Diamond Clean, dzięki którym nasze zęby szybko nabiorą blasku, zaś bakterie nie będą miały czego szukać na ich powierzchni!

KUP SZCZOTECZKĘ Philips Sonicare Diamond Clean Rose Gold

rose gold

Szczoteczki na prezent dla dziecka

Święta to przede wszystkim najszczęśliwszy okres dla najmłodszych, dla których 24 grudnia to nie tyle okazja na rodzinne spotkania i maraton Kevina i Szklanej Pułapki, co przede wszystkim prezenty. Warto jest w tym roku pomyśleć nad sprawieniem im prezentu pożytecznego, dzięki któremu nasze pociechy nie będą musiały udawać się do dentysty na zabiegi, które mogą skończyć się traumą do końca życia i nabawieniem się zaawansowanej dentofobii. Szczoteczki soniczne dla dzieci są znacznie tańsze, niż modele dla dorosłych, zaś my wybraliśmy dla Was dwa modele, dla potrzeb każdej grupy wiekowej.

5. BRUSH-BABY BabySonic Pro

Dla najmłodszych dzieci, w wieku 0-3 lat, rekomendujemy szczoteczkę BRUSH-BABY BabySonic Pro. Ta szczoteczka, kosztująca około 54 złotych, powinna być stosowana przez rodzica od momentu pojawienia się pierwszego ząbka w jamie ustnej dziecka. Szczoteczka jest napędzana wymienną baterią AAA, przez co nie jest ona na tyle szczelna, abyśmy mogli korzystać z niej w wannie. Dlatego też należy pamiętać o tym, aby myć zęby dziecka poza kąpielą.

KUP SZCZOTECZKĘ BRUSH-BABY BabySonic Pro

Sama szczoteczka ma krótki trzonek, zaś w zestawie z nią znajdziemy dwie wymienne końcówki. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla dzieci w wieku 0-18 miesięcy, zaś druga – 18-36 miesięcy. Obie końcówki posiadają małe główki, którymi łatwo manewruje się w jamie ustnej dziecka. Ich włosie jest bardzo miękkie, zaś silniczek szczoteczki wykonuje tylko 16 000 ruchów na minutę, dzięki czemu urządzenie nie podrażni jamy ustnej malucha. Szczoteczką możemy oczyszczać zarówno pierwsze mleczaki, jak i dziąsła.

brushbaby

Standardowo, BRUSH-BABY BabySonic Pro został też wyposażony w dwa timery. Pierwszy z nich przypilnuje, czy na pewno myliśmy zęby dwie minuty, zaś drugi co 30 sekund przypomni nam o konieczności przejścia do kolejnej z czterech partii jamy ustnej. Urządzenie pracuje bardzo cicho, zaś jego pingwinkowaty kształt z pewnością nie przestraszy dziecka. Rękojeść jest przy tym podświetlana, więc będzie kojarzyć się maluchowi z zabawką. A to już pierwszy krok do tego, aby za kilka miesięcy zachęcić naszą pociechę do samodzielnego szczotkowania.

6. Philips Sonicare For Kids

Kiedy przyjdzie już na to pora, zaś nasze dziecko skończy trzy latka, możemy sięgnąć po szczoteczkę soniczną Philips Sonicare For Kids. To kosztujące 250 złotych urządzenie oferuje nam dwie końcówki w zestawie. Z pierwszej powinny korzystać dzieci w wieku 3-7 lat, zaś z drugiej, dzieci starsze, które skończyły już siódmy rok życia. Każda z końcówek posiada delikatne, miękkie włókna, oraz jest otoczona ogumieniem, które ochroni dziąsła i błonę śluzową przez podrażnieniami.

KUP SZCZOTECZKĘ Philips Sonicare For Kids (z aplikacją na bluetooth)

Szczoteczka posiada też dwa tryby pracy, które powinny być wykorzystywane z poszczególnymi końcówkami. Wolniejszy jest przeznaczony dla mniejszych dzieci, zaś szybszy – dla starszaków. Szczoteczka posiada też ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt, a ponieważ jest zasilana przez akumulator, jest ona na tyle szczelna, abyśmy mogli korzystać z niej także w kąpieli.

philips for kids

Znajdziemy tu też dwa timery, o działaniu takim samym, co w innych szczoteczkach. A ponieważ dzieciom zależy też na kolorowej estetyce, w opakowaniu znajdziemy też zestaw naklejek, którymi maluch sam upiększy sobie szczoteczkę.

Największą innowacją jest tu jednak aplikacja mobilna. Zdania na jej temat są podzielone, ponieważ wiele osób uważa, że dziecko powinno się przede wszystkim skupić na myciu zębów, a nie smartfonie, zaś inni – że aplikacja jak najbardziej pomaga dzieciom w nabraniu chęci do szczotkowania. Jest to więc kwestia indywidualna. Sama aplikacja, wykorzystując postać sympatycznego stworka zwanego Sparklym, pomoże dziecku w prawidłowym oczyszczaniu zębów, przyznając mu za nie punkty. Same statystyki może też przeglądać rodzic, aby sprawdzić, jak w danym miesiącu dziecko radziło sobie z myciem zębów.

Znacie już więc nasze propozycje prezentów szczoteczkowych na tegoroczne święta. Mamy nadzieję, że choć części z Was udało się tu znaleźć coś dla siebie. W końcu nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nowego roku, niż poprzez poprawę jednego z najważniejszych aspektów naszego zdrowia, jakim jest kondycja zębów. Białe zęby przestały już dawno być tylko i wyłącznie przywilejem zamożniejszych. I to właśnie takich hollywoodzkich, zdrowych uśmiechów chcielibyśmy Wam przy okazji życzyć z okazji nadchodzących Świąt!