Nie od dziś wiadomo, że maluchy mają problemy z dokładnym oczyszczaniem swoich ząbków. Trudno im wykonywać odpowiednio szybkie i precyzyjne ruchy szczoteczką manualną, przez co są skazane na pomoc rodziców przez wiele lat. Niestety, często skutkuje to zniechęceniem do codziennego szczotkowania. Czy szczoteczka soniczna pomoże dziecku w samodzielnym oczyszczaniu ząbków?

Dlaczego oczyszczanie zębów dziecka jest ważne?

Wprowadzenie odpowiedniej higieny jamy ustnej do dziecięcej rutyny ma kluczowe znaczenie z dwóch powodów:
kształtuje poprawne nawyki na przyszłość,
pozwala uchronić mleczne zęby (które bardzo szybko się psują!) przed próchnicą.

Dzieci nie lubią dentystów - dlatego ważne jest, by pierwsze wizyty u stomatologa nie wiązały się z bolesnym borowaniem.

Philips Sonicare For Kids

To idealny wybór dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia i chcą same oczyszczać swoje zęby oraz dla rodziców - którzy stale monitorują, jak dokładnie maluch szczotkuje uzębienie. Przewaga tego urządzenia nad szczoteczką manualną polega na tym, że:

- umożliwia dziecku oczyszczanie zębów bez ingerencji osób dorosłych, ponieważ większość pracy wykonuje za nie,
- szczoteczka porusza się z prędkością 500 ruchów na minutę, dzięki czemu jest w stanie oczyścić ząbki o ok. 75% lepiej od szczoteczki manualnej,
- zachęca do szczotkowania przez pełne dwie minuty przez wbudowany KidTimer, sygnalizujący upływ czasu,
- podpowiada dziecku kiedy ma zmienić szczotkowaną część ząbków dzięki wbudowanemu KidPacerowi,
- wygrywa przyjemne dla ucha melodyjki,
- oferuje dwa programy pracy: jeden przeznaczony dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia, a drugi dla tych, które mają już siedem lat. Dzięki temu, urządzenie może być używane latami,
- w zestawie ze szczoteczką Philips Sonicare For Kids znajdują się naklejki, przeznaczone do umieszczenia na przednim panelu szczoteczki. Dzięki nim, oczyszczanie ząbków staje się zabawą, a maluch - może bawić się w designera.

Innowacyjna interaktywna aplikacja

Szczoteczka Philips Sonicare For Kids posiada wbudowany Bluetooth, dzięki któremu możesz połączyć się z aplikacją na smartfona. Jest ona bezpłatna, a głównym bohaterem, który czeka w niej na dzieci jest Sparkly - postać, która razem z Twoim maluchem szczotkuje ząbki. Zachęca je do regularnej higieny jamy ustnej dzięki dawaniu nagród - akcesoriów dla podopiecznego dziecka. Ponadto, Sparkly edukuje - że po zjedzeniu słodyczy trzeba myć zęby, ile powinno trwać szczotkowanie oraz jak ważna jest regularna higiena jamy ustnej.

Aplikacja pozwala rodzicom śledzić, jak dokładnie ich dzieci oczyszczają zęby. Poza tym, przesyła powiadomienia, przypominające o szczotkowaniu!

Pomoc w zaburzeniach SI

Jeżeli Twoje dziecko cierpi na zaburzenia SI - szczoteczka Philips Sonicare For Kids to dla niego idealny wybór. Stomatolodzy są zgodni co do tego, że technologia soniczna pomaga odwrażliwić buzię. Samo urządzenie jest ciche - korzystanie z niego nie będzie powodowało dodatkowego dyskomfortu.