W ostatnich miesiącach można zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania szczoteczkami sonicznymi. Urządzenia tego typu to ważny krok w rozwoju szczoteczek elektrycznych. Technologia soniczna wykorzystuje ruch wymiatający oraz pulsujący o wiele szybszy niż w zwyczajnych szczoteczkach obrotowych. Zapewnia to wysoką efektywność mycia, które jest przy okazji delikatne i bezpieczne dla naszych dziąseł. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednej z najpopularniejszych propozycji tego typu – szczoteczce sonicznej SEYSSO Professional.

Jak działa SEYSSO?

Szczoteczka SEYSSO wykorzystuje system pracy Dynamic Clean Technology (DCT), który charakteryzuje się wysoką częstotliwością ruchów. Umożliwia to dotarcie do najdalszych zakamarków jamy ustnej, efektywne usuwanie płytki nazębnej oraz likwidację stanów zapalnych dziąseł przyczyniających się do powstawania próchnicy.

Użytkownik ma do wybory trzy tryby pracy, które różnią się przeznaczeniem oraz prędkością od 31 000 do 48 000 ruchów na minutę. Umożliwia to dopasowanie charakteru mycia do indywidualnych potrzeb. Można skorzystać z następujących trybów:

  • Soft – delikatne mycie, które jest dedykowane osobom zmagającym się z krwawiącymi dziąsłami oraz wrażliwym zębami. Opcja zalecana dla osób korzystających z implantów oraz aparatów ortodontycznych. Prędkość - 41 000 ruchów na minutę.

  • Clean – podstawowy tryb codziennego mycia zębów. Prędkość - 31 000 ruchów na minutę.

  • Whitening - 48 000 ruchów na minutę sprawia, że SEYSSO Professional to najszybsza szczoteczka soniczna, którą znajdziemy w polskich sklepach. Tryb przeznaczony jest do wybielania zębów oraz usuwania różnego rodzaju przebarwień.

Wygląd i właściwości szczoteczki

Szczoteczka soniczna SEYSSO to solidna konstrukcja, która wyróżnia się nowoczesnym wyglądem oraz przydatnymi właściwościami. W tym przypadku postawiono na elegancki design, łączący uniwersalną czerń ze srebrnymi wstawkami. Warto dodać, że całość wykonano z antypoślizgowego materiału zapewniającego odpowiedni komfort szczotkowania i bezpieczeństwo podczas mycia.

Szczoteczkę soniczną SEYSSO wyposażono w dwa tryby ładowania. Pierwszy to klasyczna stacja ładująca z miejscem na końcówki, a drugi za pomocą specjalnego – magnetycznego etui. Etui umożliwia bezpieczne przechowywanie i transport szczoteczki, a ładowanie odbywa się za pomocą kabla USB, który można podłączyć np. do komputera. Dużym udogodnieniem jest też wbudowany timer, ułatwiający rozplanowanie równomiernego szczotkowania wszystkich części jamy ustnej. Szczoteczka SEYSSO automatycznie odmierza zalecany czas mycia i informuje co 30 sekund o konieczności zmiany szczotkowanej części jamy.

SEYSSO Professional ma wbudowany akumulator litowo-jonowy umożliwiający korzystanie ze szczoteczki przez 6 tygodni (84 szczotkowania – każde dwa razy dziennie przez dwie minuty). W zestawie znajdziemy szczoteczkę Seysso, dwie wymienne końcówki do szczoteczki, kabel USB, magnetyczne etui, stację ładującą z miejscem na dwie końcówki oraz pełną instrukcję obsługi w języku polskim. SEYSSO to doskonała propozycja dla wszystkich typów zębów i dziąseł. Produkt charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, dużymi możliwościami oraz przystępną jak na te właściwości ceną.