Szczoteczki soniczne stanowią obecnie najwyższy standard codziennej higieny jamy ustnej. Ich wydłużone, przypominające szczoteczkę manualną główki z łatwością oczyszczają większe obszary jamy ustnej, zaś wytwarzany wskutek wibracji płyn pozwala na usunięcie płytki nazębnej nawet z przestrzeni międzyzębowych. Na rynku nie brakuje wielu ciekawych propozycji tego typu urządzeń, lecz wielu z nas rezygnuje z ich zakupu z powodu wysokich cen.

Tym bardziej cieszy pojawienie się na rynku szczoteczki Smilesonic EX – następcy popularnej w Polsce szczoteczki sonicznej Smilesonic PerfectClean. Kosztuje ona tyle samo co poprzednik, lecz oferuje znacznie więcej. Brzmi zachęcająco, nieprawdaż? Przyjrzyjmy się zatem nowemu urządzeniu londyńskiej firmy. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji szczoteczki Smilesonic EX.

Zawartość zestawu

W pudełku, oprócz rękojeści szczoteczki Smilesonic EX, znajdziemy też cztery różne końcówki, niewielką ładowarkę indukcyjną oraz twarde etui podróżne, z miejscem na szczoteczkę i dwie końcówki. W porównaniu z innymi szczoteczkami z tego zakresu cenowego, Smilesonic EX wyraźnie pokazuje tu, dlaczego jego nazwa wzięła się z angielskiego słowa „excellence” („doskonałość”). Stosunek jakości do sumy pieniędzy, którą przychodzi nam za nią zapłacić, jest wręcz… doskonały, zwłaszcza, że końcówki pozwalają każdemu na sięgnięcie po szczoteczkę natychmiast, bez konieczności dokupowania na sam start dodatkowych akcesoriów.

smilesonic ex zestaw

Design i interfejs

Szczoteczka dostępna jest w czterech kolorach – czarnym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Smilesonic zrezygnowało zatem ze sterylnej bieli na rzecz bardziej odważnych, pastelowych barw. To bardzo dobry wybór, ponieważ ożywia sam wygląd urządzenia. Zwłaszcza, że sama szczoteczka wygląda naprawdę dobrze. Wykonana z solidnego plastiku, jest gładka w dotyku, o lśniącej powierzchni. Z pewnością nie będzie ona odstawać od wyposażenia naszej łazienki, nawet wtedy, gdy postawimy ją na ładowarce. A skoro o niej mowa, szczoteczka jest w stanie pracować nawet przez dwa miesiące!

Urządzenie obsługujemy za pomocą jednego klawisza. Wystarczy go przytrzymać, aby włączyć szczoteczkę. Następnie, za pomocą pojedynczych kliknięć, przestawiamy ją na wybrany przez nas tryb pracy. Jeśli chcemy wyłączyć szczoteczkę, przycisk należy przytrzymać ponownie. O obecnie wybranym trybie poinformuje nas jedna z pięciu lampek, odpowiadających konkretnym programom. Sporym atutem jest tu fakt, że szczoteczka zapamiętuje ostatnio wybrany program, zaś jej obsługa jest tak prosta, że nawet kompletni nowicjusze nie będą mieć z nią żadnych problemów. Na samym dole umieszczono też szóstą lampkę, pokazującą stan baterii oraz jej naładowania. System prosty i czytelny, niewymagający wyświetlaczy i kilku klawiszy.

kolory smilesonic ex

Programy szczotkowania

Szczoteczka Smilesonic EX oferuje nam aż pięć trybów pracy, dzięki którym możemy skorzystać z kompleksowych form higieny jamy ustnej. Do wyboru mamy następujące programy:

1. Clean – podstawowy tryb mycia zębów, przeznaczony do codziennej higieny jamy ustnej (62 000 ruchów na minutę).
2. Sensitive – delikatne mycie zębów wrażliwych, z programu tego korzystać też mogą osoby początkujące, które potrzebują jeszcze czasu do przyzwyczajenia się do szczoteczek sonicznych (62 000 ruchów na minutę).
3. White – tryb ten sprawia, że szczoteczka pracuje na najwyższych możliwych obrotach. Pozwala to na usunięcie przylegającego do szkliwa barwiącego osadu (96 000 ruchów na minutę).
4. Gum Care – niezwykle przydatny tryb masażu dziąseł, który, stosowany regularnie, stymuluje ich ukrwienie i tamuje krwawienie, czyniąc je przy tym mocniejszymi (62 000 ruchów na minutę).
5. Polish – tryb polerowania szkliwa, nadający naszym zębom gładkości oraz połysku, w sam raz przed wieczornym wyjściem na sylwestrową imprezę (70 000 ruchów na minutę).

Końcówki

Jak wspomniano na początku recenzji, w zestawie ze szczoteczką znajdziemy cztery różne końcówki. Stanowią one idealne dopełnienie pięciu trybów pracy, pozwalając na dokładną personalizację urządzenia względem naszych potrzeb. Każda z nich została wyposażona w wysokiej jakości włosie DuPont, z funkcją utraty koloru wraz ze stopniowym zużyciem. Wraz ze szczoteczką, w pudełku znajdziemy następujące końcówki:

Daily Care – podstawowa końcówka o średnio twardym włosiu, będąca domyślną główką szczoteczki
SensiTouch – końcówka z miękkim włosiem, dla zębów wrażliwych
ShinyWhite – końcówka o twardym włosiu, przeznaczona do usuwania barwiącego osadu
OrthoClean – końcówka o długim, średnio twardym włosiu, do oczyszczania miejsc trudnodostępnych

koncowki smilesonic

Werdykt

Smilesonic EX to szczoteczka soniczna, którą możemy polecić każdemu, bez względu na stan uzębienia. Nasz test szczoteczki Smilesonic EX pokazuje, że to uniwersalne i efektywne urządzenie. Pięć trybów pracy, cztery zróżnicowane końcówki w zestawie, prosty interfejs i nad wyraz przystępna cena sprawiają, że jest to jedna z najlepszych premier na rynku tego roku!