Pasta Opalescence Sensitivity Relief to produkt amerykańskiej firmy Ultradent, która odpowiada za produkcję popularnych żeli do nakładkowego wybielania zębów. Jej użytkowanie poza zapewnieniem nam zdrowego, śnieżnobiałego uśmiechu, ma podobno łagodzić pojawiającą się przy wybielaniu nadwrażliwość zębową. Ile w tym wszystkim jest prawdy? Jak najnowszy produkt marki Opalescence sprawdza się w praktyce? Specjalnie dla Was postanowiliśmy to sprawdzić.

Firma Opalescence jest zapewne dobrze znana wszystkim użytkownikom, którzy interesują się tematyką wybielania zębów. Dotąd na jej działalność składała się głównie produkcja dostępnych u dentystów żeli, które znane są ze swojej wysokiej skuteczności. Czy pasta im dorównuje?

Cechy charakterystyczne pasty Opalescence

Najnowszy produkt spod znaku Opalescence posiada żelową, gęstą konsystencję. Pasta ma turkusowy kolor oraz miętowy, mocno odświeżający smak. Na tyle mocno, że dla nieco bardziej wrażliwych użytkowników może okazać się zbyt „ostra”. Najważniejsze jednak, że produkt dobrze trzyma się na szczoteczce, niezbyt mocno się pieni, oraz znakomicie oczyszcza zęby, czyniąc ich powierzchnię gładką i śliską, czyli taką, jakiej oczekujemy.

Skład pasty Opalescence Sensitivity Relief

Pasta Opalescence Sensitivity Relief posiada w swoim składzie fluor, który według producenta bardzo szybko wchłania się w zęby i chroni je przed próchnicą. Na jej działanie duży wpływ mają takie specyfiki jak ksylitol (cukier brzozowy, mający działanie przeciwbakteryjne i przeciwpróchnicze), azotan potasu (związek pomagający w zwalczaniu nadwrażliwości, działający przeciwbólowo), oraz fluorek sodu (posiadający działanie przeciwpróchnicze, a także wzmacniające szkliwo). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pasta posiada niski wskaźnik RDA, a zatem nie musimy się martwić, że podrażni nasze szkliwo.

Pełny skład pasty Opalescence Sensitivity Relief prezentuje się następująco: Water (Aqua), Silica, Xylitol, Glycerin, Sorbitol, Pottasium Nitrate, Flavor (aroma), Poloxamer 407, Sodium Lauryl Sulfate, Carbomer, Sodium Benzoate, Sodium Fluoride, Sodium Hydroxide, Sucralose, Xanthan Gum, Cl 19140, Cl42090.

Skuteczność

Głównym zastosowaniem pasty jest podtrzymanie efektu wybielenia, a także zniwelowanie bólu u osób z nadwrażliwością zębów. Producent deklaruje też, że produkt powinien skutecznie i bezpiecznie usuwać codzienne przebarwienia. I trzeba przyznać, że sporo w tym prawdy. Nasze zęby stają się wyraźnie bielsze już po jednym zastosowaniu pasty. Przy dobrym usunięciu płytki nazębnej produkt świetnie radzi sobie z osadami i przebarwieniami powstałymi na powierzchni szkliwa i działając enzymatycznie skutecznie je rozpuszcza. Co do działania na nadwrażliwość, w tym wypadku pasta również spełnia swoje zadania. Zawarty w niej azotan potasu uśmierza ból szybko i skutecznie, a zatem osoby mające tego typu problemy z zębami powinny być z niej w pełni zadowolone.

pasta opalescence relief

Ocena pasty Opalescence

Pasta Opalescence Sensitivity Relief przede wszystkim dobrze sprawdzi się u osób posiadających problemy z nadwrażliwością zębów. Produkt doskonale niweluje ból, dzięki czemu powinien być dla takich użytkowników wybawieniem. Po dłuższym stosowaniu pasty nasze zęby powinny nabrać nieco jaśniejszej barwy, jednak warto byśmy przy tym pamiętali, że główną osią działania produktów wybielających nie jest stricte wybielanie szkliwa, a usuwanie z niego osadu, dzięki czemu odzyskuje one swój naturalny kolor. Tak czy owak, pasta Opalescence Sensitivity Relief to produkt skuteczny i warty polecenia. Myślę, że na czwórkę z plusem.