Producenci przechwalają się, że pasta Ajona ten już po dziesięciu sekundach likwiduje 99% bakterii, próchnicę, zakażenia dziąseł oraz nieprzyjemny zapach z ust. Że niweluje problemy, zanim te jeszcze zdążą powstać. Buńczuczne zapowiedzi, prawda? Sprawdźmy zatem, jakie mają pokrycie w rzeczywistości.

Charakterystyka pasty Ajona

Pastę Ajona dostaniemy w bardzo przystępnej cenie, więc choćby dlatego warto zapoznać się z jej działalnością. Produkt opakowany jest w czerwoną, dość standardową tubkę charakterystyczną dla specyfików specjalistycznych. Według producenta, 25 ml pasty powinno nam wystarczyć mniej więcej na aż 150 myć. Skąd tak duża liczba? Otóż produkt marki Ajona jest przede wszystkim koncentratem, a zatem dwie jego krople nałożone na włosie szczoteczki w zupełności wystarczają, by działał właściwie.

Pasta Ajona jest biała i ma kremową, dość rzadką konsystencję, jednak bardzo dobrze utrzymuje się przy tym na szczoteczce. Produkt pieni się bardzo mocno – dlatego tak ważne jest, byśmy nie przesadzili z aplikowaniem go na włosie. Uwierzcie, dwie krople koncentratu w zupełności wystarczą, byście mieli buzię pełną piany. Specyfik marki Ajona posiada dość charakterystyczną, miętową woń, jednak jest ona prawie niewyczuwalna.

Skład i sposób działania pasty Ajona

Działanie produktu opiera się głównie na zasadowemu pH oraz kombinacji składników, które posiadają działanie antybakteryjne. Ich spis i wpływ, jaki każdy z nich posiada na higienę naszej jamy ustnej, przedstawiono poniżej.

Calcium Carbonate, czyli węglan wapnia, to popularna kreda, mająca w paście właściwości ścierające.

Glicerin, innymi słowy gliceryna, odpowiada za konsystencję pasty, zapobiega jej wysychaniu.

Sodium Bicarobante, a zatem po prostu soda, będąca substancją ścierną.

Sodium Lauryl Sulfate, czyli syntetyczne spinacze, których zadaniem jest to, aby pasta odpowiednio się pieniła.

Urea, a więc mocznik, przyśpieszający działanie rozjaśniaczy zębów. Odpowiada też za walkę z bakteriami.

Diammonium Phosphate, a po polsku zwyczajnie fosforan dwuamonowy, ma właściwości oczyszczające.

Menthol, czyli mentol, stosowany jako aromat, działa dezynfekująco.

Eucalyptol, a więc olejek eukaliptusowy, stosowany jako aromat, posiada właściwości przeciwbakteryjne.

Anethol to związek zapachowy z olejków eterycznych anyżu i kopru, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Bisabobol jest substancją aktywną pozyskiwaną z rumianku lekarskiego, działa antyseptycznie, łagodząco i przeciwzapalnie.

Geranium, a więc olejek eteryczny, posiada właściwości ściągające, tonizujące i antyseptyczne.

Citronellol, inaczej cytronelol, ma naturalny zapach, posiadający właściwości antygrzybiczne.

Eugenol to z kolei składnik aktywny obecny w goździkach, działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i znieczulająco.

Geraniol jest organicznym związkiem chemicznym występującym w olejkach eterycznych, wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze.

Linalol to związek organiczny stosowany jako środek zapachowy (przypomina zapach konwalii), może powodować reakcje alergiczne.

Mentha, a więc mięta, orzeźwia, tonizuje, działa odświeżająco i dezynfekująco.

Mentha Virdis Leaf Oil, a więc olejek z liści mięty kędzierzawej, posiada właściwości przeciwzapalne.

Thymol, czyli tymol, posiada właściwości antyseptyczne, ściągające i bakteriobójcze.

Calcium Citrate, więc cytrynian wapnia, charakteryzujący się dużą ilością wapnia, uzupełnia niedobory wapnia w szkliwie, działa wzmacniająco na zęby i dziąsła.

Sodium Saccharin, czyli sacharynian sodu, jest substancją słodzącą, działa wzmacniająco na szkliwo i zapobiega próchnicy.

Alginic Acid, jest to kwas alginowy, będący substancją żelującą, naturalnym zagęstnikiem.

ajona sklad

Rezultaty stosowania pasty Ajona

Tuż po wyczyszczeniu zębów przy pomocy pasty Ajona, nasze szkliwo rzeczywiście staje się gładkie, śliskie, oraz bardzo dobrze wypolerowane. Zgodnie z tym, co deklaruje producent. Za to duży plus. Dodatkowo należy pochwalić uczucie dużej świeżości, które pojawia się po użytkowaniu produktu. Zadowolone z usług specyfiku powinny być przede wszystkim jednak te osoby, do których jest on skierowany – czyli ludzie mający problemy z dziąsłami. Kilka tygodni szczotkowania zębów pastą Ajona sprawia, że ból zostaje uśmierzony, a w naszej jamie ustnej nie pojawiają się już niechciane afty i pleśniawki. O to chodzi!

Duża jakość, niska cena

Jak zaznaczono na początku, pastę Ajona można zakupić w naprawdę niskiej cenie (jej mała tubka jest dostępna już za 8,90 zł!), więc nawet jeśli produkt nie spełni naszych oczekiwań, warto go wypróbować. Tym bardziej, że naszym zdaniem pasta Ajona doskonale spełnia swe zadanie walki z nadwrażliwością, oraz świetnie usuwa bakterie. Produkt nie sprawi zapewne, że nasze zęby staną się śnieżnobiałe, ale za to na pewno przy jego pomocy pozbędziemy się dyskomfortu związanego z codziennym szczotkowaniem. Zapomnimy o nieznośnym, irytującym bólu dziąseł, a to przecież najważniejsze. Jeśli chodzi o nas – gorąco polecamy!