Oral-B Genius 9000 to nowa szczoteczka elektryczna oferowana przez markę Oral-B. Wśród innych modeli, wyróżnia się zastosowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami - połączeniem ze specjalną aplikacją, która monitoruje to, jak oczyszczamy zęby. Można więc powiedzieć, że urządzenie kontroluje jakość oczyszczania przez nas uzębienia i poniekąd - myśli za nas. Czy ta inteligentna szczoteczka warta jest zainteresowania?

Wygląd

Podobnie jak większość modeli marki Oral-B, Genius 9000 została zaprojektowana estetycznie i klasycznie. Posiada antypoślizgową, smukłą rączkę, i podświetlany panel sterowania, który poinformuje o wybranych ustawieniach - wszystko w stonowanym designie. Szczoteczka będzie więc wygodną w codziennym użytkowaniu, nienachlaną ozdobą łazienki.

Działanie

Szczoteczka Oral-B Genius 9000 wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjno-pulsacyjne, dzięki czemu oczyszcza zęby w technologii 3D. Wpływa to na lepsze usuwanie płytki nazębnej i zapobieganie próchnicy. To oraz idealnie dobrane główki sprawiają, że urządzenie dotrze nawet w najdalsze zakątki jamy ustnej, precyzyjnie je oczyszczając.

Urządzenie otrzymało także wbudowany timer, który przypomni o potrzebie zmiany szczotkowanej części zębów co 30 sekund oraz o konieczności szczotkowanie uzębienia przez pełne dwie minuty - i to bez przymusu spoglądania na zegarek!

Szczoteczka Oral-B Genius 9000, dzięki wbudowaniu w nią litowo-jonowego akumulatora działa bez ładowania przez okres do 12 dni, przy korzystaniu z niej 2 razy dziennie po dwie minuty. W rękojeści umieszczony został wskaźnik poziomu baterii, który poinformuje o potrzebie podłączenia urządzenia do prądu.

Czujnik nacisku nie pozwoli na zbyt mocne dociskanie szczoteczki do zębów, które mogłoby się zakończyć uszkodzeniem szkliwa bądź podrażnieniem dziąseł. Szczoteczka zmniejszy prędkość pracy i ilość pulsacji, a wbudowany w rękojeść pierścień LED zaświeci się na czerwono.

Możliwość dostosowania szczoteczki do indywidualnych potrzeb

Szczoteczka Oral-B Genius 9000 umożliwia pracę w następujących trybach:

- oczyszczającym - idealnym do codziennego szczotkowania jamy ustnej,

- delikatnie oczyszczającym - przeznaczonym dla osób z nadwrażliwymi zębami, podrażnionymi dziąsłami czy też chorobami przyzębia. Jest on odpowiedni także dla dzieci,

- profesjonalnie oczyszczającym - zapewnia intensywne oczyszczanie dzięki wykonywaniu ruchów 3D,

- masującym dziąsła - delikatnie stymuluje dziąsła i zwiększa ich ukrwienie,

- wybielającym - który pomaga usuwać powierzchowne przebarwienia i poleruje zęby

- czyszczącym język.

Możliwość wyboru dowolnej końcówki marki Oral-B sprawia, że każdy będzie mógł dostosować szczoteczkę do własnych potrzeb. Do zestawu dołączono aż 4 rodzaje główek: Sensitive, CrossAction, 3D White i FlossAction, dzięki czemu od razu po zakupie urządzenia możemy je przetestować i wybrać ulubioną.

SmartRing

To pierścień ledowy, umieszczony u góry rękojeści szczoteczki. W zależności od wybranego trybu szczotkowania - świeci się na inny kolor. Sygnalizuje także zbyt mocne dociskanie urządzenia do zębów.

Innowacyjna aplikacja

Rzeczą najbardziej wyróżniającą Oral-B Genius 9000 jest wbudowany Bluetooth. Po pobraniu darmowej aplikacji na smarfona, umożliwia on jeszcze lepsze dbanie o uzębienie. Aplikacja działa przy zastosowaniu kamerki telefonu i ma za zadanie pokazać nam błędy wykonywane przy oczyszczaniu zębów oraz monitorować ich czystość. Dokładnie wskaże źle wyszczotkowane części uzębienia i zobrazuje, co należy poprawić. Prowadzi przy tym statystyki mycia naszych zębów i przypomina o konieczności oczyszczenia języka i przestrzeni międzyzębowych - koniec z wymówkami! Dzięki aplikacji, można ustalić wybrane programy oczyszczania zębów. Za poprawne oczyszczenie uzębienia otrzymuje się nagrodę, co czyni cały system interesującym dla dzieci.

Zastosowanie aplikacji jest ciekawym i innowacyjnym pomysłem - niekiedy system działa jednak niedokładnie. Ważne jest, by dać smartfonowi moment na ustalenie naszej pozycji, a przez czas szczotkowania - najlepiej pozostawać w bezruchu, by nie wyjść z pola kamery i nie zaburzyć odczytu. Dla niektórych bywa to problematyczne.

Co znajdziesz w zestawie?

- rękojeść szczoteczki Oral-B Genius 9000,

- 4 końcówki: CrossAction Sensitive,, FlossAction i 3D White,

- etui podróżne z portem zasilającym,

- stacja ładująca z miejscem na końcówki,

- uchwyt na smartfona,

- instrukcję obsługi w języku polskim.

Czy ta szczoteczka jest dla Ciebie?

To zdecydowanie jeden z najciekawszych produktów dla rynku. Szczoteczka Oral-B Genius 9000 jest dla ciebie, jeżeli poza wysoką jakością oczyszczania zębów znaną z innych modeli Oral-B interesują Cię technologiczne nowinki, inteligentne urządzenia i poprawa stanu zębów przy pomocy specjalnej aplikacji.