Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na stosunkowo tanie środki służące wybielaniu zębów, producenci stworzyli wiele kosmetyków, które ułatwią uzyskać piękny, biały uśmiech. Każdy produkt kusi zapewnieniami, że pozwoli nam uzyskać pożądany efekt. Warto jednak przyjrzeć się, czy zapewnienia te nie są czczą gadaniną. Z tego powodu przetestowaliśmy najpopularniejsze produkty i przygotowaliśmy ranking najlepszych past wybielających. Na naszej liście znajdziecie sprawdzone produkty, które pomogą szybko i skutecznie wybielić zęby.

Ranking past wybielających

1. Pasta wybielająca WhiteWash

Wyjątkowo formuła pasty wybielającej Whitewash opiera się na zastosowaniu nanocząsteczek srebra, które sprawdzają się idealnie do wybielania i polerowania zębów. Nie trzeba długo czekać, by zauważyć efekty stosowania tego produktu. Poza wybielaniem pasta wybielająca WhiteWash wzmacnia szkliwo zębów. Pasta Whitewash wykazuje również działanie antybakteryjnie oraz ochronne. Zapobiega powstawaniu próchnicy. Może być z powodzeniem stosowana przez wszystkich tych, którzy cierpią na nadwrażliwość zębów i zapalenia dziąseł. Za tubkę wielkości 125 ml zapłacimy około 40 złotych.

pasta do wybielania zebow

2. SEYSSO Carbon Charcoal

SEYSSO Carbon Charcoal to pasta wybielająca przeznaczona do stosowania razem ze szczoteczkami sonicznymi. W jej skład wchodzi węgiel aktywny, który nie tylko zapewnia najbardziej efektywne wykorzystanie możliwości jakie oferuje ten typ szczoteczki, ale także wpływa bardzo pozytywnie na wybielanie zębów. Co więcej, pasta wybielająca SEYSSO Carbon Charcoal bardzo dobrze usuwa osad nazębny nie dopuszczając do tego, by powstał kamień nazębny. Poza tym pasta Seysso doskonale pochłania przykre zapachy z ust. Za cenę około 30 złotych za 75 ml otrzymujemy dobry jakościowo produkt, który pozwoli nam bardzo skutecznie wybielić zęby.

wybielanie zebow seysso

3. SUPERSMILE Profesjonalna pasta wybielająca

Pasta wybielająca Supersmile to produkt pochodzący od amerykańskiego producenta. Pasta wybielająca Supersmile usuwa powłokę białkową, która tworzy się na zębach. Dzięki temu chroni przed bakteriami, które mogłyby namnażać się na zębach doprowadzając do powstawania płytki nazębnej, która może przemienić się w kamień nazębny. Warto zaznaczyć, że pasta Supersmile doskonale czyści zęby, nie uszkadzając przy tym szkliwa. Niestety nie jest tak skuteczna jak pasty znajdujące się w tym rankingu wyżej. Cena również pozostawia wiele do życzenia. Za 50 złotych dostaniemy 40 g produktu, co może nas szokować.

pasta wybielajaca supersmile

4. BEYOND Pearl White

Pasta BEYOND Pearl White posiada w składzie mikrokapsułki, które wybielają zęby podczas szczotkowania. Dzieje się tak dlatego, ze podczas mycia zębów specjalne składniki wnikają w głąb zęba, wzmacniając jego strukturę. BEYOND Pearl White zapobiega powstawaniu próchnicy oraz nadwrażliwości zębów. Dodatkowo sprawia, że nie straszny nam będzie kamień nazębny. Co ważne, pasta BEYOND Pearl White pozostawia powierzchnię zęba białą i lśniącą. Cena nie należy do wygórowanych. Za zadowalające efekty zapłacimy około 40 złotych.

pasta beyond

5. Ultradent, Opalescence Whitening Toothpaste

Opalescence Whitening to pasta, o której możemy usłyszeć bardzo pozytywne opinie. Okazuje się, że pozwala osiągnąć zęby bielsze nawet do trzech odcieni za niecałe 30 złotych. Dodatkowo zapobiega powstawaniu próchnicy i doskonale usuwa osad nazębny. Opalescence Whitening została nasycona podwyższoną dawką fluoru , co może odstraszać niektórych konsumentów. Jeśli chodzi o jakość, to znacznie przewyższa ona niską cenę, jaką płacimy za ten kosmetyk.

6. BLANX Extra White Intensive

BLANX Extra White Intensive to produkt tego samego producenta, co pasta z nakładką naświetlającą. Różni się od niego ceną. Ta jest niższa. Z tego też powodu więcej konsumentów może sobie pozwolić na zakup tego produktu. Kosztuje on około 40 złotych. Jego skuteczność jest trochę mniejsza niż droższego kosmetyku, jednak efekty jakie uzyskujemy można uznać za zadowalające. Sekretem pasty wybielającej BLANX Extra White Intensive jest Arctic Lichen, czyli porost islandzki. To on stanowi główny składnik pasty. Kosmetyk jest dedykowany szczególnie palaczom, miłośnikom herbaty oraz kawy, a także tym, którzy lubią pić czerwone wino. Wszystkie te produkty odbarwiają zęby, a opisywana przez nas pasta, redukuje ich wpływ na uzębienie. Producent BLANX Extra White Intensive zamieszcza na opakowaniu informacje o tym, że kosmetyk należy stosować nie dłużej niż 14 dni. Możemy zatem domyślić się, że jej oddziaływanie jest silne.

7. BLANX White Shock + nakładka naświetlająca

Produkt ten jest pod pewnym względem innowacyjny. Zostało w nim zastosowane formułę ActiluX, która reaguje ze światłem. Dzięki temu pasta wybielająca BLANX White Shock w naturalny sposób wybiela i usuwa bakterie za każdym razem kiedy się uśmiechamy. Widzimy zatem, że dosłownie, warto się uśmiechać. Do pasty BLANX White Shock została dołączona nakładka naświetlająca, którą należy założyć na zęby po ich umyciu. Im więcej światła, tym bardziej wybielone zostają zęby. Za takie rozwiązanie trzeba zapłacić około 60-70 złotych.

8. Biała Perła Plus Krystaliczna Biel

Formuła enzymatyczno-pigmentowa, która została zastosowana w paście wybielającej Biała Perła Plus Krystaliczna Biel, zapewnia połysk. Co więcej, usuwa osady i zanieczyszczenia, a także rozjaśnia zęby pokrywając je drobinkami krystalicznej bieli. Tak twierdzi producent. Musimy powiedzieć, że opinie o paście Biała Perła Plus Krystaliczna Biel są podzielone. Z tego właśnie powodu trudno było nam umieścić ją w tym rankingu. Warto ją przetestować chociażby dlatego, że za 75 ml płacimy jedynie 20 złotych. Może się okazać, że jakość w tym przypadku jest adekwatna do ceny.

pasta biala perla

9. VITIS Whitening

Pasta VITIS Whitening doskonale wybiela i usuwa przebarwienia. Dzięki temu, że posiada w swoim składzie cząsteczki nanorepair, nie tylko zapewnia wspaniałe rozjaśnienie zębów, ale także wnikając w kanaliki zębowe, niweluje ich nadwrażliwość. Pasta jest dość delikatna, co sprawia, że nie uszkadza powierzchni zębów. Dodatkowo VITIS Whitening poleruje ją i wygładza. Efekty nie przychodzą po pierwszym jej zastosowaniu. Widać je z czasem, po upływie około 10 dni. Za 100 ml zapłacimy 30 złotych.

10. MEDIBLANC Whitening

Pasta wybielająca MEDIBLANC Whitening doskonale czyści zęby wzmacniając jednocześnie szkliwo zębów. Dzięki temu, że jest nasycona krzemionką mikronizowaną, zęby odzyskują odcień bieli. Jeśli chodzi o skład to pasta została stworzona na bazie naturalnych składników. Nie zawiera z kolei słodzików syntetycznych, SLS/SLES, drażniących konserwantów, fluoru, peroksydu ani parabenów. Jej kolejną zaletą jest to, że sprawia, że świeżość utrzymuje się w jamie ustnej przez długi czas. Koszty jakie musimy ponieść za pastę wynoszą około 40-50 złotych.

11. ECODENTA Czarna pasta wybielająca

Pasta Ecodenta posiada czarny kolor, co może nie wzbudzać w nas sympatii. W końcu chcemy wybielić zęby, a nie zabarwic je na czarno. Ciemny kolor wynika z tego, że posiada w swoim składzie węgiel aktywny, który doskonale się sprawdza jako środek wybielający. Z koeli dodatek wyciągu z zielonej herbaty gwarantuje ochronę przeciw bakteriami. Producent zapewnia nas, że pasta w 93% składa się wyłącznie ze składników naturalnych. Efekty stosowania pasty wybielającej Ecodenta są widoczne już po kilku myciach. Za 100 ml pasty zapłacimy 20 złotych. Zważywszy na doskonałe działanie, pasta ta jest warta swojej ceny.

12. SWISSDENT Extreme

Pasta SWISSDENT Extreme to kosmetyk wyprodukowany przez szwajcarską firmę, która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji kosmetyków dentystycznych. Pasta SWISSDENT Extreme, którą nam proponuje producent jest bardzo delikatna. Zawiera niski współczynnik ścieralności, troszcząc się tym samym o nasze szkliwo. Co nieoczywiste, jest bardzo skuteczna przy przeprowadzaniu wybielania. Jest to możliwe dzięki temu, że łączy w sobie enzymy bromelainy z nadtlenkiem wapnia. Dodatkowo posiada w składzie witaminę E, która ma pozytywny wpływ na dziąsła. Jej wadą jest cena jaką musimy za nią zapłacić. Wynosi ona około 60 złotych za 100 ml pasty.

Nasza lista jest jedynie poglądowa. Można ją traktować jako drobną sugestię. Musimy uświadomić sobie, że to, co dla jednego sprawdzi się doskonale, może zupełnie nie dać efektów u kogoś innego. Zalecamy, by sprawdzać pasty wybielające metodą prób i błędów. Z czasem na pewno zobaczymy, która z nich działa najlepiej na nasz organizm, pozwalając nam cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem rodem z Hollywood.