Mało kto jest w stanie tak naprawdę pogodzić się z tym, że czas upływa. Wiele osób mówi sobie, że ważne jest to jak się go wykorzysta i my podpisujemy się pod tą opinią. Nie możemy jednak udawać, że nie widzimy zmian w naszym ciele, które odciska na nas upływ czasu. Mówi się, że to kobiety martwią się bardziej z powodu pojawiających się zmarszczek. One bowiem są uważane za płeć piękną, a to zobowiązuje. Starają się więc wypowiedzieć wojnę zmarszczkom poprzez stosowanie kosztownych kremów. Nierzadko kończą siedząc u lekarza medycyny estetycznej z poczuciem, że tylko to im pozostało. Musimy podkreślić, że te metody nie są jedynymi, jakie mogą nam pomóc w walce z niechcianymi zmarszczkami. Młody wygląd może przywrócić skórze także wizyta u ortodonty.

Wizyta u ortodonty jest zazwyczaj motywowana chęcią poprawienia wyglądu swojego zgryzu. Ma miejsce zazwyczaj wtedy, kiedy chcemy zlikwidować wadę, którą u siebie zauważyliśmy. Odpowiednio dobrany aparat pozwala poprawić zdrowie i wygląd naszych zębów. Poza uzyskaniem pięknych, prostych zębów noszenie aparatu może także znacznie zredukować zmarszczki mimiczne oraz wygładzić owal twarzy.

Ortolifting – co to takiego?

To dość ciekawa metoda, która pozwala wygładzić lub nawet całkowicie zlikwidować zmarszczki. Jest nieinwazyjna i niesie ze sobą wiele korzyści, które wykraczają poza poprawienie wyglądu skóry. Decydując się na założenie aparatu ortodontycznego, dopuszczamy możliwość rozszerzenia łuku zębowego, a także ujędrnienia i uelastycznienia mięśni twarzy. Pozwala to zlikwidować lub częściowo spłycić zmarszczki mimiczne. Ortolifting to doskonała alternatywa dla wstrzykiwania botoksu i kwasu hialuronowego. Nie sprawdzi się u osób, które oczekują, że efekt pojawi się natychmiast. Na to, by zobaczyć rezultaty podjętych działań będzie trzeba cierpliwie poczekać. Metoda ta jest jednak wyjątkowa. Pozwala bowiem osiągnąć korzyści długoterminowe, gdyż uzyskany efekt jest długotrwały. Skutek prostowania zębów ma podobny efekt jak stosowanie wymienionych substancji chemicznych.

Na czym polega Ortolifting?

Lifting stomatologiczny jest możliwy dzięki wykorzystaniu aparatów z tak zwanym systemem Damona. Charakteryzują się one tym, że nie posiadają ani metalowych, ani wykonanych z bardziej elastycznych materiałów ligatur, które utrzymują zęby w prawidłowej pozycji. Swobodniejsze ruchy zapewnia specjalny mechanizm umożliwiający przytwierdzenie aparatu do łuków zębowych. Jest on bardziej pasywny niż te stosowane w tradycyjnych aparatach stałych. Dzięki temu tarcia stają się dużo mniejsze, a same zęby znacznie szybciej ustawiają się na prawidłowych pozycjach. Nie musimy chyba mówić, że zęby są dzięki temu zdrowsze oraz prostsze. Noszenie aparatu wpływa na to, jak pracują mięśnie twarzy, języka oraz kości czaszki. Niestety za taki aparat przyjdzie nam słono zapłacić. Cena wynosi nawet kilka tysięcy złotych za jeden łuk.

Czy Ortolifting jest bezpieczny?

Specjaliści są zgodni co do tego, że prostowanie zębów w ten sposób jest w pełni bezpieczne. Mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku. Dzięki założeniu specjalnego aparatu można wygładzić, a także ujędrnić skórę twarzy. Pozwala to wizualnie odmłodzić się. Dodatkowo korygujemy w ten sposób wady zgryzu, co pozwala zlikwidować seplenienie oraz nieprawidłową artykulację. Kolejną zaletą prostowania zębów w taki sposób jest to, ze eliminuje bezdech senny i problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Metoda Insignia

Metoda Insignia pozwala na zastosowanie zamków samoligaturujących (System Damona). Pacjenci po takim leczeniu ortodontycznym zauważają zmiany, jakie zaszły w kształcie ich twarzy i profilu. Terapia Damon System Bracelift™ (Ortolifting) zapewnia poszerzenie uśmiechu i wspaniały efekt w zakresie estetyki twarzy niezależnie od tego, w jakim wieku pacjent zgłasza się na leczenie. Warto zaznaczyć, że System Damona wykorzystuje dużo delikatniejsze, bardziej równoważące się siły biologiczne niż ma to miejsce przy leczeniu zamkami konwencjonalnymi. Sprawia to, że w jamie ustnej pacjenta występuje mniejsze tarcie, a mimo to założony aparat pozwala na ustawienie zębów we właściwej pozycji, co poprawia harmonię twarzy.

Zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu chirurgii plastycznej twarzy, powinniśmy rozważyć założenie aparatu ortodontycznego. Lekarz ortodonta będzie w stanie nam mniej więcej powiedzieć, jakich efektów możemy się spodziewać. Dzięki odpowiednio dobranemu leczeniu można zdziałać cuda i to bez ingerencji skalpela.