Marka Philips Sonicare to jedna z najciekawszych propozycji w kategorii szczoteczek sonicznych. Do wyboru mamy wiele wariantów modeli tych urządzeń, które różnią się ilością trybów pracy, zestawami końcówek oraz dodatkami typu etui czy sanitizery UV. Wszystkie szczoteczki Sonicare łączy wysoka efektywność czyszczenia, solidna jakość wykonania oraz ponadprzeciętna wytrzymałość. Niestety, ale naturalnym jest, że połączenie tych najbardziej pożądanych przez klientów cech przekłada się na wysoką cenę większości zestawów.

Poszukując atrakcyjnych ofert wspomnianych szczoteczek można trafić na zestawy Philips Sonicare Trial lub Whitebox. W tej wersji oferowane są praktycznie wszystkie modele marki, a ich cena jest zazwyczaj dużo niższa od zwykłych zestawów. Rożnica potrafi czasami sięgać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset(!) złotych. W tym momencie u wielu klientów zapala się jednak czerwona lampka. Najczęściej pojawiające się pytania to: Czym jest Philips Sonicare Trial/Whitebox? Czy to oryginalne i kompletne zestawy Philipsa? Czy to nie oszustwo? Czy to produkty z usterkami i nie obejmuje ich gwarancja?

Odpowiedź jest bardzo prosta i z pewnością zachęci do zakupu tych niezdecydowanych. Wersja Trial/Whitebox zestawów Philips to w pełni oryginalny produkt nie różniący się w większości przypadków zawartością pudełka od wersji normalnych. Najważniejsze różnice to niższa cena oraz inny wygląd opakowania. W wersji Trial na opakowaniu mamy jedynie oznaczenia marki i producenta na białym tle. Wersje normalne mają po prostu bardziej kolorowe kartony.

Skąd biorą się wersje trial?

wersja white boxPhilips Sonicare sprzedaje swoje szczoteczki głównie w sklepach AGD, sklepach internetowych oraz medycznych. Szczoteczki oferowane są w atrakcyjnych – kolorowych kartonach, które mogą wpaść w oko klientom detalicznym. Ceny z tego względu są zazwyczaj bardzo wysokie i zależą głównie od dystrybutora sprzętu na dany kraj. W tym momencie warto jednak wspomnieć jeszcze o jednym – bardzo znaczącym kanale sprzedaży, czyli o stomatologach oraz gabinetach dentystycznych.

Philips stara się, aby lekarze promowali szczoteczki soniczne wśród swoich klientów i pokazywali zalety marki Sonicare. W tym celu w dystrybucji można znaleźć Triale, czyli zestawy w białych opakowaniach z napisem „Dental Professional Trial – Not for resale”. Wersje te potrafią być tańsze od tych sklepowych nawet o 40%. Warto przypomnieć, że stwierdzenie „Not for resale” nie oznacza „nie do sprzedaży” tylko „nie do dalszej odsprzedaży”. W środku tego typu zestawów znajdziemy oczywiście te same – pełnowartościowe produkty, co w kolorowych kartonikach.

Czy warto kupić White Boxa?

Czy zakup wersji Philips Sonicare Trial jest opłacalny? Oczywiście, że tak! Warto szukać tego typu zestawów, bo można zaoszczędzić dużo pieniędzy i nabyć przy okazji szczoteczkę z górnej półki. Wystarczy zapoznać się dokładnie z opisem produktu, a po otwarciu pudełka z pewnością wszystko będzie w środku.

Polecane modele

Które modele Triala warto kupić? Moim zdaniem praktycznie każdy model Philips Trial jest godny zakupu. Na przykład w zestawie Philips Sonicare FlexCare Platinum znajdziemy to samo co w wersji „kolorowej”, a zapłacimy za wszystko około 300 złotych mniej(!). To samo jest w przypadku modelu Flexcare+, irygatora Airfloss czy szczoteczki dla dzieci Philips For Kids. Jedyną różnicą jest pudełko.

Jak wygląda kwestia szczoteczki Diamond Clean? Tutaj wygląda to trochę inaczej. Wersja w kolorowym opakowaniu to kompletny zestaw z etui, szklanką lub zestaw z etui. Wersja Trial Diamond Clean jest trochę okrojona, ale to wyjątek wśród triali. W zestawie jest szczoteczka, 2 końcówki i ładowarka indukcyjna. Cena oczywiście dużo niższa od normalnego zestawu.